ورود هواپیمای جدید ایرباس پنجشنبه این هفته به فرودگاه مهرآباد

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵
ورود هواپیمای جدید ایرباس پنجشنبه این هفته به فرودگاه مهرآباد

جوان‌ترين هواپيماى ايران، در ساعت ۱۴:٣٠ پنجشنبه ٢٣ دى ۹۵ در مهرآباد تهران به زمين خواهد نشست. ايرباس ٣٢١ نو به علامت ثبت EP-IFA در ناوگان ايران اير اولين دريافتى از كارخانه ايرباس است.

به گفته «شاهرخ نوش آبادی» سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، نخستین هواپیمای جدید ایرباس (مدل A321) روز پنجشنبه این هفته (۲۳ دی ماه) در فرودگاه مهرآباد تهران بر زمین می‌نشیند.

ایرباس جدید ایران

وی بیان کرد که طبق برنامه، این هواپیما با هدایت خلبانان ایرانی روز پنجشنبه از فرودگاه تولوز فرانسه عازم تهران می‌شود و راس ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه روز پنجشنبه در فرودگاه مهر آباد بر زمین می‌نشیند.

سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران یادآور شد که در آیینی که به همین منظور در آشیانه مهندسی و تعمیرات ایران ایر برگزار می‌شود، برخی مسئولان لشکری و کشوری حضور خواهند داشت.

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که از این هواپیمای ۱۹۰ نفره در مسیرهای داخلی مورد استفاده خواهد کرد.

ايرباس A321 كه تصاوير آن با آرم ايران‌اير منتشر شده شباهت زیادی با ایرباس A320 دارد اما دارای بدنه کشیده‌تری است و توانایی جابجایی تعداد بیشتری مسافر را دارا است.

ایرباس A321

ساخت ایرباس آ-۳۲۱ از سال ۱۹۸۹ آغاز شد و نخستین بار در ۲۰ اسفند ۱۳۷۳ (۱۱ مارس ۱۹۹۳) در تولوز فرانسه به پرواز درآمد و در ژوئیه سال بعد در اختیار شرکت هواپیمایی ایرفرانس قرار گرفت.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا

    دیدگاه