وزارت خارجه به واسطه های سودجو برای صدور ویزا هشدار داد

تیم  کجارو
یکشنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۵
وزارت خارجه به واسطه های سودجو برای صدور ویزا هشدار داد

اداره روابط عمومی وزارت امورخارجه اعلام کرد: این وزارتخانه همواره بر عملکرد و نحوه رفتار سفارتخانه‌های خارجی با شهروندان ایرانی نظارت و به هرگونه رفتار خلاف موازین و شئون دیپلماتیک از طریق مقتضی رسیدگی کرده و خواهد کرد.

به دنبال چاپ مطلبی در روزنامه شهروند مورخ ۲۹ آذر ۱۳۹۵ با عنوان « بازار سیاه ویزا» و طرح موضوع رفتار نامناسب سفارتخانه‌های خارجی مقیم کشورمان با هموطنان متقاضی روادید و اشاره به مسئولیت وزارت امور خارجه در دفاع از حقوق شهروندان ایرانی، اداره روابط عمومی و تبلیغات وزارت امور خارجه ضمن استقبال از توجه رسانه‌ها به مسائل و مشکلات هموطنان و شهروندان ایرانی توضیحاتی را در این ارتباط ارائه کرد.

همانگونه که در گذشته بارها اعلام شده وزارت امور خارجه با اطلاع از مشکلات موجود در فرایند صدور روادید توسط برخی سفارتخانه‌های مقیم تهران و با هدف دفاع از حقوق شهروندان ایرانی همواره با آنان در تماس بوده و در گفت‌وگوهای کنسولی با دولت‌های مربوطه این موارد را با جدیت دنبال کرده است. حاصل این تماسها، همکاری این سفارتخانه‌ها و تا حدودی بهبود شرایط بود که البته این موضوع تا رسیدن به شرایط مطلوب و رضایت‌بخش در دستور کار بخش‌های مربوطه وزارت امور خارجه قرار خواهد داشت.

در کنار مشکلات مربوط به سفارتخانه‌های خارجی در موضوع صدور روادید، شبکه‌ای از افراد غیرمسئول خارج از سفارتخانه‌ها نیز با ادعای تسهیل در روند اخذ روادید و دریافت مبالغی از هموطنان به این وضعیت و نارضایتی متقاضیان دامن می‌زنند. همانگونه که قبلا نیز اعلام شد وزارت امور خارجه برای حل این مشکل، اطلاعات لازم را در اختیار مراجع قضائی و امنیتی قرار داده و اطمینان داریم که این مراجع محترم به این موضوع رسیدگی خواهند کرد. هموطنان عزیز هم لازم است از مراجعه به این واسطه‌های سودجو پرهیز کنند.

لازم به ذکر است که وزارت امور خارجه همواره بر عملکرد و نحوه رفتار سفارتخانه‌های خارجی با شهروندان ایرانی نظارت و به هرگونه رفتار خلاف موازین و شئون دیپلماتیک از طریق مقتضی رسیدگی کرده و خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها

    دیدگاه