هشدار هواپیمایی چین به مسافران درباره سفر به لندن

مینا رهبری
پنجشنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰
هشدار هواپیمایی چین به مسافران درباره سفر به لندن

هواپیمایی چین با انتشار مقاله‌ای در مجله‌ی خود، جنجال به پا کرد. در این مقاله به مسافران چینی توصیه شده است که هنگام سفر به لندن از اقلیت‌های قومی مخصوصا هندی‌ها، پاکستانی‌ها و سیاه‌ پوستان دوری کنند. برای اطلاع از جزییات خبر با کجارو همراه باشید.

هواپیمایی چین به مسافران خود هشدار داد هنگام سفر به لندن، مراقب هندی‌ها، پاکستانی‌ها و سیاه پوستان این کشور باشند! 

لندن می‌تواند جای شگفت انگیزی برای بازدید باشد اما مراقب باشید در محله‌های قومیت‌های خاص (گتو) نروید. این هشداری بود که هواپیمایی چین به مسافران خود در مجله‌ی هواپیما به نام «Wings of China» داده است:

به‌طور کلی لندن جای امنی برای مسافرت است، با این حال هنگام ورود به این شهر اقدامات احتیاطی نیز لازم است. مخصوصا زمانی که به محله‌ی هندی‌ها، پاکستانی‌ها و سیاه پوستان می‌روید.

این مجله که هم به زبان ماندارین و هم زبان انگلیسی چاپ شده است، می‌نویسد:

ما به گردشگران توصیه می‌کنیم شب‌ها تنها بیرون نروند و یک نفر همیشه همراه خانم‌ها باشد. 

این نویسنده در صفحه‌ی توییتر خود، در این مطلب «صاق خان»، اولین شهردار مسلمان لندن را نیز تگ کرده است اما این شهردار هنوز در صفحه‌ی توییتر خود جوابی به این مطلب نداده است.

معلوم نیست نویسندگان این توصیه‌های کاملا متعصب، بر اساس چه اطلاعات یا آماری چنین مطالبی را نوشته‌اند. همچنین معلوم نیست چرا در این مطلب از مردمان جنوب آسیا، اعراب و سیاه پوستان نام برده شده است. لندن شهری بین المللی با فرهنگ‌های مختلف است که ۴۰ درصد جمعیت آن سفید پوست نیستند. هواپیمایی چین هنوز به این سوالات پاسخ نداده است. 

یکی از نمایندگان بزرگترین جامعه‌ی هندی‌ها و پاکستانی‌های لندن در مصاحبه با «Evening Standard» گفت:

این توصیه‌ها ظالمانه است! من فکر می‌کنم این نه تنها توهین به اقلیت‌های قومی ذکر شده در مقاله، بلکه توهینی به تمامی اهالی لندن است. ما به داشتن جامعه‌ای با فرهنگ‌ها و قومیت‌های متنوع می‌بالیم و این شاید به این معنی باشد که افرادی با عقاید مختلف به اینجا می‌آیند و شاید این برای برخی‌ها نگران کننده باشد.

سخنگوی گروه « Hope Not Hate» که یک گروه دفاع از حقوق مدنی است می‌گوید:

اگر این قسمت از مجله معتبر است، حتما باید فورا حذف شود! از اهالی لندن باید عذرخواهی شود!

منبع mic

دیدگاه