ریزش تونل مترو در کیانشهر، ۱۱ زخمی برجای گذاشت

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵
ریزش تونل مترو در کیانشهر، ۱۱ زخمی برجای گذاشت

معاون امور عمرانی فرماندار تهران از نشست محوطه کارگاهی مترو در ایستگاه در حال ساخت کیانشهر (منطقه ۱۵) واقع در خط شش مترو پایتخت خبر داد.

غلامحسین آرام، معاون امور عمرانی فرماندار تهران درباره حادثه ریزش مترو کیانشهر گفت:

این حادثه حدود ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه امروز در محدوده خیابان صالحی، تقاطع خیابان عزیز خانی در محل محوطه کارگاهی ایستگاه مترو کیانشهر رخ داده است.

آرام با اشاره به‌دلیل وقوع این حادثه گفت که کارگران پیمانکار مترو با فرض اینکه سقف ایستگاه تثبیت شده در حال جمع‌آوری سگمنت‌ها بودند که بخشی از سقف ریزش می‌کند.

معاون فرماندار تهران با بیان اینکه در این حادثه ۱۱ نفر از عوامل پیمانکار ایستگاه مترو زیر آوار ماندند تصریح کرد که تاکنون با تلاش عوامل امدادی هشت مصدوم از زیر آوار بیرون آورده شدند و تلاش برای یافتن و نجات سه نفر دیگر ادامه دارد.

آرام یادآور شد:

در پی این حادثه نشست زمین در درون محوطه کارگاهی ایستگاه مترو کیانشهر تهران رخ داده ولی به سطح خیابان‌های اطراف آسیبی نرسیده است.

صادقی مدیریت بحران شهر تهران را در حوزه مسئولیت ۸۰ دستگاه عنوان کرد و گفت که فقط هماهنگ کننده بحران شهر تهران است.

خط شش متروی تهران از بزرگراه دولت آباد (جنوب شرق پایتخت) آغاز و تا شهرک کن (شمال غرب) ادامه دارد.

این خط در صورت تکمیل حدود ۳۱ کیلومتر طول و ۲۷ ایستگاه خواهد داشت.

بر اساس اطلاعات تارنمای گروه شرکت‌های قطار شهری تهران و حومه، ساخت ایستگاه مترو کیانشهر تهران تا مرداد ماه امسال ۴۷.۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وقوع چندین فقره حادثه فرونشست زمین در مناطق مختلف شهر تهران از جمله حادثه منطقه شهران، خیابان پیامبر (ص) و نیز خیابان رجب نیا(منطقه ۱۵) علاوه بر بروز خسارت‌های مالی و جانی، موجب نگرانی شهروندان شده است.

برخی از کارشناسان، عملیات حفاری مترو را عامل فرونشست زمین در تهران می‌دانند و در همین حال شهرداری و شرکت مترو تهران نیز هرگونه ارتباط میان فرونشست زمین با عملیات حفاری مترو را رد می‌کنند.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها مترو

    دیدگاه