سفیر هند در تهران از احتمال لغو ویزای بین ایران و هند خبر داد

تیم  کجارو
سه شنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
سفیر هند در تهران از احتمال لغو ویزای بین ایران و هند خبر داد

سفیر هند در تهران از شروع برسی برای لغو ویزا بین ایران و هند خبر داد و این امر را گامی مثبت در گسترش روابط سیاسی و فرهنگی بین دو کشور ارزیابی کرد.

سائوراب کومار، سفیر هند در ایران در باره لغو روادید بین ایران و هند گفت:

در آینده ارتباطات بین ایران و هند بیشتر می‌شود در این زمینه صحبت‌های خوبی با مسئولان در ایران انجام شده است. از ایجاد ارتباطات بیشتر نیز استقبال می‌کنیم. همچنین می‌خواهیم که ویزای ایران و هند برای گردشگران هر دو کشور آزاد شود تا ارتباطات نزدیک تر شود.

کومار در ادامه گفت که برای لغو ویزای دو کشور نمی‌توانم زمان اعلام کنم اما می‌توانم بگویم که لغو ویزای ایران و هند در حال بررسی است. در ایام نوروز ایرانی‌های زیادی به هند می‌آیند ما روزانه ۱۲۰ ویزا در ایام نوروز و سالانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار ویزای توریستی صادر می‌کنیم.

کومار همچنین درباره مذاکرات بین سفارت هند با صندوق حفظ و احیای آثار تاریخی گفت:

در هند نیز موسسه‌ای به نام باستان‌شناسی وجود دارد که مانند این صندوق کار مرمت و احیا بناهای تاریخی را انجام می‌دهد. در هند نیز مشکل بودجه دولتی برای احیاء بناهای تاریخی وجود دارد و ما نیز با چالشی مشابه چالش‌های مالی شما مواجه هستیم.

سفیر هند در پایان افزود ما هم بناهای تاریخی زیادی داریم و برای ما بسیار رزشمند است که بتوانیم از تجارب ایران استفاده کنیم. بنابراین برای ما بسیار خوب است که بتوانیم با هم ارتباط بیشتری برقرار کرده و به تبادل اطلاعات و تجارب مختلف در زمینه مرمت و احیاء بناهای تاریخی بپردازیم.

مطالب مرتبط:

    منبع مهر
    برچسب‌ها

    دیدگاه