سفر مجازی به مریخ با هولو لنز مایکروسافت توسط ناسا اجرا می شود

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
سفر مجازی به مریخ با هولو لنز مایکروسافت توسط ناسا اجرا می شود

سفر به مریخ حداقل ۵۵ میلیون کیلومتر طول می‌کشد و اکنون ناسا قصد دارد این تجربه را در قالب یک آزمایش واقعیت مجازی امکان‌پذیر سازد.

مجتمع بازدید مرکز فضایی کندی قرار است برنامه «مقصد: مریخ» را با استفاده از هدست «هولو لنز» مایکروسافت اجرا کند که میهمانان را در قالب یک تور به مناطق مختلف مریخ می‌برد.

این تجربه توسط پروژه OnSight انجام می‌شود که یک ابزار نرم‌افزاری مشارکتی بین مایکروسافت و آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا است.

سفر مجازی به مریخ

این پروژه ابتدا در ژانویه ۲۰۱۵ برای کاوش سه‌بعدی سیاره سرخ توسط دانشمندان اعلام شد که که با استفاده از هدست مایکروسافت امکان‌پذیر است. از این برنامه بعدها به عنوان پایه‌ای برای اپلیکیشن واقعیت مجازی مارس ۲۰۳۰ برای پلت‌فرم مقوای گوگل (Google Cardboard)، هدست Gear VR سامسونگ و اوکیلوس ریفت استفاده شد.

برنامه «مقصد: مریخ» با استفاده از تصاویر و داده‌های ثبت شده توسط کاوشگر کنجکاوی، مناظر خود را ساخته و آن‌ها را در محل ایستادن کاربر قرار می‌دهد. بازدیدکنندگان مجازی سیاره مریخ توسط هولوگرامی از باز آلدرین،‌ دومین نفری که به ماه پای گذاشت و «اریسا هاینز»،‌ دانشمند مسئول هدایت کاوشگر کنجکاوی به مناطق اصلی و محل اکتشافات هدایت می‌شوند.

این برنامه تا اول ژانویه ۲۰۱۷ ادامه خواهد داشت و هزینه ورودی آن ۵۰ دلار است.

منبع ایسنا
برچسب‌ها مسافرت

دیدگاه