برقراری خطوط هوایی بین ایران و ترکمنستان

تیم  کجارو
دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰
برقراری خطوط هوایی بین ایران و ترکمنستان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد از راه‌اندازی خطوط هوایی بین ایران و ترکمنستان و نیز بازگشایی مرز «باجگیران» در آینده نزدیک خبر داد.

«سیدمحمد احمدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد گفت:

جهت راه‌اندازی خطوط هوایی بین شهرهای تهران و مشهد با عشق‌آباد توافقات خوبی صورت گرفته است.

وی افزود که در پی موافقت سیاسی بین طرفین کارگروه فنی ایران و ترکمنستان مذاکرات خود را جهت پیگیری مسائل فنی پروازهای مستقیم بین «تهران-عشق‌آباد» و «مشهد-عشق‌آباد» و بالعکس انجام خواهند داد.

سفیر ایران در عشق‌آباد گفت که ۲ روز پیش در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین و مجهزترین فرودگاه بین‌المللی آسیای مرکزی که با حضور رئیس‌جمهور ترکمنستان و وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، یک فروند هواپیمایی ایرباس ۳۱۰ متعلق به شرکت هواپیمایی «ماهان» نیز به صورت نمادین به عنوان اولین پرواز خارجی این فرودگاه به زمین نشست که این امر نشانه‌ای از عزم و علاقه جدی دست‌اندکاران صنعت حمل‌ونقل هوایی ۲ کشور جهت گسترش همکاری‌های هوایی بین ۲ کشور است.

احمدی در پاسخ به سوال مبنی بر موضوع بسته شدن پایانه مرزی «باجگیران» از ۲ ماه پیش گفت:

با توجه به رایزنی ۲ روز پیش «عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی ایران با رئیس‌جمهوری ترکمنستان، موضوع بازگشایی پایانه مرزی «باجگیران» بین ۲ کشور مطرح شد و قرار شد که این مرز در آینده‌ای نزدیک باز شود.

سفیر ایران در بخش دیگر سخنان خود به ملاقات آخوندی با رئیس‌جمهور ترکمنستان اشاره کرد و گفت که چگونگی توسعه و گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری، فعال‌سازی هر چه بیشتر خط راه‌آهن ایران-ترکمنستان-قزاقستان، همکاری‌ها در زمینه حمل و نقل و ترانزیت کالا، تعاملات در زمینه انرژی و نیز همکاری‌ها در عرصه بین‌المللی و جهانی از دیگر محورهای مذاکرات وزیر راه ایران با رئیس‌جمهور ترکمنستان بود که درباره کلیه این موارد به حسن تفاهم دست یافتیم.

برچسب‌ها هواپیمایی

دیدگاه