کمبود دستگاه‌های ایکس ری موجود در مرز مهران

تیم  کجارو
یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
کمبود دستگاه‌های ایکس ری موجود در مرز مهران

به گفته فرمانده انتظامی استان ایلام دستگاه‌های ایکس ری موجود در مرز مهران جوابگوی حجم زئران نیست و باید با هماهنگی از سایر استان‌ها امکانات موردنیاز تأمین شود.

سردار «نورعلی یاری» در جلسه ستاد اربعین در مرز مهران بیان کرد که قرارگاه مرکزی امام علی (ع) با مشخص و فعال کردن کمیته‌های تخصصی در استان ایلام تشکیل و طرح‌ریزی تخصصی هر یگانی نیز تعیین شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه ترافیکی و امنیتی با همکاری سپاه، مرزبانی و اداره اطلاعات اشراف کاملی بر وضعیت منطقه وجود دارد افزود که با توجه به کارشکنی‌های دولت عربستان سعودی در اعزام حجاج ایرانی، شمار زائران اربعین حسینی بیش از ۳۰ درصد به نسبت سال قبل افزایش یابد که این موضوع لزوم برنامه‌ریزی دقیق‌تر را دوچندان کرده است.

یاری با تشکر از تلاش‌های اداره پایانه‌های استان در خصوص مسدود کردن راه‌های خروج خاطرنشان کرد که ورودی پایانه با توجه به سیل جمعیت باید با استفاده از حفاظ‌های فلزی مسدود شود ضمن اینکه ساماندهی پل زائر تا میدان اربعین نیز در انضباط تردد بسیار تعیین‌کننده است.

فرمانده انتظامی ایلام گفت که چهار یگان ویژه از ناجا در ایام اربعین به این استان میاید تا در ایجاد نظم و انضباط ترافیکی و امنیتی کمک کند که تأمین نیازهای این افراد به‌ویژه ازنظر اسکان در برنامه‌ریزی‌ها باید لحاظ شود.

وی بابیان اینکه دستگاه‌های «ایکس ری» موجود در مرز مهران جوابگوی حجم مرجعان نیست و به‌منظور نظارت بیشتر بر تردد زائران باید با هماهنگی از سایر استان‌ها امکانات موردنیاز تأمین شود، بیان کرد که تعریض کنارگذر شرقی از تقاطع آذر تا پایانه باید انجام شود تا شاهد گره ترافیکی نباشیم.

یاری با تأکید بر اینکه باید جانمایی موکب‌ها نیز با هماهنگی پلیس انجام شود، افزود:

نصب تابلوهای راهنمایی در انضباط ترافیکی بسیار مؤثر است.

فرمانده انتظامی ایلام اضافه کرد که با واگذاری فرماندهی میدان به استان ایلام مشکلات ترافیکی مربوط به تردد زائران در سال‌های قبل تا حد زیادی مرتفع و زمینه تردد راحت از مرز مهران فراهم شده است.

منبع ایسنا
برچسب‌ها اربعین

دیدگاه