آشنایی با ۸ جزیره بی نظیر دنیا

عاطفه کماسی | یکشنبه, ۲۸ شهریور ۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

مطمئنا تا به حال با جزیره‌های زیبای بسیاری آشنا شده‌اید، اما این مقاله ۸ نمونه از مهم‌ترین جزیره‌های بی‌نظیر دنیا در یک‌جا به شما معرفی می‌کند. در ادامه با کجارو همراه باشید.

بالی، اندونزی

بالی اندونزی

بالی جزیره و استانی در اندونزی، یکی از معروف‌ترین مقاصد گردشگری جهان است. این جزیره منزلگاه اقلیت هندوهای اندونزی است که دارای کوه‌های آتشفشانی، پرندگان و حیواناتی چون مینای بالی، چلچله، پری شاهرخ چینی، مکاک دم دراز و غیره است.

کورفو، یونان

کورفو یونان

کورفو دومین جزیره‌ بزرگ دریای ایونی یا دریای یونان است. 

جزیره همیلتون، استرالیا

همیلتون استرالیا

جزیره همیلتون بزرگ‌ترین جزیره از مجموعه جزایر ویتساندی، در کویینزلند است. این جزیره که در میان جزایر ویتساندی تنها فرودگاه را دارد، بسیار توریست‌پذیر است.

جزیره لوکالا، فیجی

لوکالا فیجی

جزیره لوکالا واقع در فیجی، در سال ۲۰۰۳، به دیتریش ماتسیتس، رئیس شرکت رد بول (Red Bull) فروخته شد. او این مکان را به اقامتگاهی برای افراد مشهور تبدیل کرده است.

لاندا جیراوارو، مالدیو 

لاندا جیراوارو

جزیره جیراوارو که به «چهار فصل در لاداجیراواروو» معروف است، در با اتول (Baa Atoll) در مالدیو قرار دارد. با ساخت اقامتگاه «چهار فصل» در سال ۲۰۰۴، این جزیره به یکی از جزایر قابل سکونت در مالدیو تبدیل شده است. گیاهان بومی این منطقه شامل تاکاماکاس ( یا کالوفیلوم)، نارگیل و پاندانوس می‌باشد. این پوشش گیاهی پناهگاه گونه‌های حیوانی زیادی چون گِکو (Gecko)، قناری پر سرخ، خرچنگ، خرچنگ گوشه‌گیر، مارمولک‌های اژدها و پروانه‌ها است.

مائوئی، هاوایی 

مائوئی هاوایی

جزیره مائوئی دومین جزیره بزرگ، در میان جزایر هاوایی است که از آن قهوه، فندق استرالیایی، پاپایا، گل‌های گرمسیری، شکر و آناناس صادر می‌شود.

ماستیک

ماستیک

ماستیک، جزیره‌ای خصوصی است و بخشی از سنت وینسنت و گرنادین‌ها می‌باشد. طی سال‌ها، این جزیره افراد مشهور زیادی از جمله پل مک کارتنی ( خواننده و آهنگساز راک و عضو گروه بیتلز) و ملکه الیزابت دوم را به خود جذب کرده است.

سانتورینی، یونان

ساتورینی یونان

سانتورینی جزیره‌ای در دریای اژه در یونان می‌باشد. این جزیره به دلیل موقعیت ویژه و خانه‌های سفیدرنگش بسیار معروف است. به خاطر محیط‌زیست و آب و هوای منحصربفردی که این جزیره دارد و همچنین وجود خاکستر آتشفشان در خاک، سانتورینی دارای محصولات بی‌نظیری است. گوجه سانتورینی یکی از این محصولات است، گوجه‌هایی بسیار کوچک، خوشمزه، شیرین و بسیار قرمز.

منبع businessinsider
برچسب‌ها جزیره

دیدگاه