افزایش رستوران های خارجی در تهران

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
افزایش رستوران های خارجی در تهران

پس از اجرایی شدن برجام، رستوران‌های اروپایی و دیگر رستوران‌های خارجی برای جذب مخاطبان جدید و توسعه کسب و کار خود وارد ایران شدند.

رستوران‌های اروپایی و دیگر رستوران‌های خارجی در حال ایجاد جای پایی برای خود در بازار ایران هستند و ظاهرا توانسته‌اند ایرانیان پرتعدادی را که علاقه‌مند به چشیدن غذاهای متنوع هستند، به سوی خود جذب کنند. به نظر می‌رسد که رستوران‌های خارجی توانسته‌اند در میان رستوران‌های داخلی و غذاهای سنتی خود را جا بی اندازند.

به گفته دوستن، مالک یک رستوران ایتالیایی در تهران، ایرانی‌ها به مراکز خرید جدیدی می‌روند که در آنها شعبه‌های رستوران‌های خارجی با غذاهای متفاوت و البته با خدمات سطح بالا دیده می‌شوند. وی افزود، غذاهای ایتالیایی جزو غذاهایی هستند که در میان مشتریان ایرانی از محبوبیت بالایی برخوردارند. مزه و طعم آنها مشابه غذاهای شرقی است.

دوستن در ادامه گفت:

رستوران‌های فرانسوی با قیمت‌های بالا و طعم‌های متفاوتشان زمانی در ایران در صدر بودند، اما اکنون آنها موقعیت خود را به رستوران‌های ایتالیایی واگذار کرده‌اند. جایگاه رستوران‌های ایتالیایی در ایران از رستوران‌های آمریکایی نیز بالاتر است.  

توانایی رستوران‌ها در تغییر و تطبیق غذاها به آنها کمک کرده تا از تکرار اشتباهات رستوران‌های اروپایی امتناع کنند. آنها به دلایل اجتماعی و مذهبی، همه غذاهایی را که مشتریان ایرانی در خانه میل می‌کنند، به آنها پیشنهاد نمی‌کنند.


دوستن در ادامه بیان کرد: این نوع رستوران‌ها عمدتا در شمال تهران یافت می‌شوند، جایی که شهروندان فرهنگ جامع‌تری دارند و به کشورهای اروپایی سفر کرده‌اند.

به دلیل افزایش تعداد ایرانیانی که اخیرا به سفرهای خارجی رفته‌اند، آنها به غذاهای خارجی‌ای که در رستوران‌های داخلی سرو می‌شود علاقه‌مند شده‌اند. ولی رحمتی، مدیر یکی دیگر از رستوران‌های خارجی در تهران گفت، رستوران‌های خارجی در تهران مشتری بیشتری نسبت به بقیه دارند. اما در استان‌ها و شهرهای دیگر رستوران‌های داخلی ترجیح داده می‌شوند.

 

منبع تسنیم
برچسب‌ها رستوران

دیدگاه