سیل در کره شمالی جان ۱۳۳ نفر را گرفت

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
سیل در کره شمالی جان ۱۳۳ نفر را گرفت

اخبار دریافتی از وقع سیل در کره شمالی نشان می‌دهد که ۱۳۳ جان خود را از دست داده اند، هزاران خانه مسکونی و ساختمان ویران شده و هم اکنون از سرنوشت نزدیک به ۳۹۵ نفر دیگر خبری نیست.

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده، بارندگی و سیل اخیر در کره شمالی که گفته می‌شود شدیدترین سیل طی چند دهه گذشته بوده تاکنون جان ۱۳۳ نفر را گرفته است.

پیشتر برخی گزارش‌ها از کشته شدن ۶۰ نفر حکایت داشت اما در گزارش‌هایی که امروز سه شنبه منتشر شد، تعداد تلفات انسانی ۱۳۳ نفر اعلام شده است.

بر این اساس و به دلیل تلفات قابل توجه سیل ویرانگر، مقام‌های کره شمالی از همه مردم خواسته‌اند به کمک مصیبت دیدگان بشتابند.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که کره شمالی در یک هفته گذشته سه موشک بالستیک پرتاب کرد، یک آزمایش هسته‌ای انجام داد و اعلام کرده است که این اقدامات برای رویارویی با آمریکا اهمیت دارد.

اخبار دریافتی نشان می‌دهد که سیل مذکور هزاران خانه مسکونی و ساختمان را در کره شمالی ویران کرد و هم اکنون از سرنوشت نزدیک به ۳۹۵ نفر دیگر خبری نیست.

خبرگزاری کره شمالی در گزارشی نوشت: سیل در اطراف رودخانه «تومین» رخ داده و به دنبال آن بیش از ۱۰۰ هزار نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.

از سوی دیگر دولت از سیل بسیار شدید و بی‌سابقه در منطقه شمال شرق این کشور و در مرز با چین و روسیه خبر داد که زندگی ده‌ها هزار نفر را در این مناطق مختل کرده است.

کره شمالی اصولاً کشوری بسیار آسیب‌پذیر در برابر بلایای طبیعی است و به دلیل ساختار ضعیف ساختمانی، در چنین مواقع ای متحمل تلفات زیادی می‌شود.

این کشور در سال ۲۰۱۲ میلادی به دلیل بارش سنگین باران و جاری شدن سیل شاهد کشته شدن ده‌ها نفر و ویران شدن هزاران خانه بود.

گفته می‌شود که سیل اخیر ۳۵ هزار واحد مسکونی را به‌طور کلی از بین برده و به بیش از هشت هزار ساختمان عمومی آسیب جدی وارد کرده است. همچنین علام شده که ۱۴۰ هزار نفر در حال حاضر به کمک‌های فوری در این کشور نیاز دارند.

پیونگ یانگ چند روز پیش اعلام کرده بود که در جریان جاری شدن سیل و مصائب وارده از چین درخواست کمک کرده است.

منبع ایرنا
برچسب‌ها سیل

دیدگاه