موافقت با تاسیس ۶ شرکت هواپیمایی جدید

تیم  کجارو
دوشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
موافقت با تاسیس ۶ شرکت هواپیمایی جدید

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از موافقت اصولی با درخواست تاسیس ۶ شرکت جدید هواپیمایی و دو شرکت هلی کوپتری در جلسه مشترک مسئولان عالی سازمان هواپیمایی با وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی وزارت راه و شهرسازی درباره تأسیس شرکت‌های جدید هواپیمای گفت:

با تصمیمی که برای صدور موافقت اصولی به این شرکت‌ها گرفته شد، این شرکت‌ها از این پس باید به دنبال فراهم کردن مقدمات کار و تامین سرمایه باشند. سپس بعد از اخذ موافقت‌نامه اصولی، شرکت‌های هواپیمایی تا ۶ ماه بعد زمان دارند تا نسبت به تامین سرمایه لازم، پنج فروند هواپیما و الزام‌های مربوط به ساختار شرکت و تدوین نظام‌نامه‌ها اقدام کنند و بحث کفایت سرمایه را زمانی می‌توانند تامین کنند که مجوز بهره‌برداری دریافت کنند.

به گفته سامانی، برای تاسیس شرکت هواپیمایی شرایطی در نظر گرفته شده که گام نخست آن تامین سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نقدینگی و دارا بودن پنج فروند هواپیمای ملکی است.

اسعدی سامانی همچنین درباره آخرین وضعیت طرح کارتی شدن سوخت ایرلاین ها، گفت:

با توجه به اینکه شرکت‌ها طی پنج ماه گذشته صورت‌ حساب‌های خود را به موقع پرداخت کرده‌اند، بنابراین شیوه اعمال شده در ماه‌های گذشته در آینده تداوم خواهد داشت.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خصوص بدهی شرکت‌ها نیز  گفت که قرار شد با استفاده از سازوکاری که در تبصره ۲۳ قانون بودجه سال ۹۵ پیش‌بینی‌ شده، پیگیری‌های لازم انجام شود تا با همکاری شرکت‌های هواپیمایی و وزارت امور اقتصاد و دارایی برخی از بدهی‌های شرکت‌های هواپیمایی به شرکت نفت از محل استفاده از ظرفیت‌های این تبصره پرداخت شود.

خزانه‌داری کل کشور مکلف است معادل مبلغ تهاتر ذکر شده را به حساب بستانکار و بدهکار دستگاه‌های اجرایی ذی ربط و شرکت‌های دولتی مربوطه منظور و با آنها تسویه کند.

منبع ایرنا
برچسب‌ها هواپیمایی

دیدگاه