هتل ها به دنبال افزایش ١٥ درصدی تعرفه خود هستند

تیم  کجارو
شنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
هتل ها به دنبال افزایش ١٥ درصدی تعرفه خود هستند

جامعه هتل‌داران اعلام کرده است که ١٥ درصد نرخ اتاق‌ها را افزایش خواهد داد ولی معاونت گردشگری فقط با افزایش ١٢ درصدی موافق کرده.

جمشید حمزه زاده رییس جامعه هتل‌داران، درباره اینکه طبق هر سال در پایان فصل تابستان و اواخر شهریور نرخ هتل‌ها افزایش می‌یابد گفت:

هنوز مشخص نیست آیا در شش ماهه دوم سال ٢٠ درصد افزایش نرخ وجود داشته باشد یا نه چون بازار کشش ندارد و باید عرضه و تقاضا مورد بررسی قرار گیرد ممکن است برخی از استان‌ها کشش داشته باشد که هتل‌هایش نرخ را افزایش دهند اما بسیاری از استان‌های کوچک این کشش را ندارند بنابراین از آنجا که تعیین نرخ‌ها به صورت استانی است به همه جوامع و هتل‌داران گفته‌ایم که تا هفته آینده نرخ‌های پیشنهادی خود را اعلام کنند.

حمزه زاده در ادامه گفت که هفته آینده نظرات را جمع بندی کرده و با هتل‌داران و بخش خصوصی و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی جلسه‌ای برگزار می‌کنیم شاید تصمیم بر این شد که برخی از استان‌ها اگرچه افزایش نرخ خواهند داشت اما آن را با تخفیف ارایه کنند و یا افزایش نرخ را با چند ماه تاخیر به تعویق بیندازیم.

پیش از این جامعه هتل‌داران ایران و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی بر سر افزایش نرخ هتل‌ها در اوایل سال ٩٥ اختلاف نظر داشتند جامعه هتل‌داران اعلام کرد ١٥ درصد نرخ اتاق‌ها را افزایش خواهد داد و معاونت گردشگری نیز با ١٢ درصد افزایش موافق بود.

منبع مهرنیوز

دیدگاه