داعش ایتالیا را تهدید کرد؛ تشدید تدابیر امنیتی در ایتالیا

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
داعش ایتالیا را تهدید کرد؛ تشدید تدابیر امنیتی در ایتالیا

گروه تکفیری داعش در یک پیام جدید ویدیویی که از سوی شاخه مصری آن 'ولایت سینای' ، سازمان تروریستی فعال در سینا در مصر پخش شد، رم را بار دیگر تهدید به فتح کرد.

داعش در یک پیام ویدیویی ۳۵ دقیقه‌ای با عنوان 'شعله کویر'، با تصاویری از خشونت داعش علیه اهداف نظامی مصر آغاز می شود. سپس رهبران برخی از کشورهای عربی از جمله السیسی رئیس جمهوری مصر و اعضا خانواده سعودی به تصویر کشیده شده و ظالم‌های مرتد خوانده می‌شوند.

گوینده این پیام ویدیویی درحالی‌که تصاویری از رم و بیت‌المقدس پخش می‌شود، ایتالیا را تهدید کرده و می‌گوید 'این تنها آغاز کار است. در رم و در بیت‌المقدس همدیگر را می‌بینیم'.

داعش در این پیام همچنین تهدید به تنبیهی سخت علیه یهودیان کرده و اعلام نموده آنان به‌زودی هزینه سنگینی پرداخت خواهند کرد.

پلیس شهر رم نیز برنامه ضد تروریسم پایتخت را توسعه داده و علاوه بر توسعه نوار امنیتی واتیکان، مراقبت از سایر اهداف مذهبی حتی در حومه شهر و همچنین مراکز تجاری بزرگ را تقویت کرد.

پلیس همچنین در زمینه تدابیر امنیتی در شهر رم، محافظت از آمفی‌تئاتر باستانی کلوسئوم، نماد پایتخت ایتالیا را به‌شدت تقویت کرد و نیروهای پلیس و ارتش به‌طور مشترک از آن محافظت می‌کنند.

تقویت نیروهای گشتی پلیس و نیروهای مستقر ارتش در اماکن حساس ازجمله تدابیر دیگر در ایام تعطیلات تابستانی در رم اعلام شده است.

اندره ا اورلاندو وزیر دادگستری ایتالیا اظهار داشت که شواهدی مبنی بر اینکه داعش در سازماندهی موج مهاجرت‌های غیرقانونی به اروپا نقش دارد، در دست است.

گفتنی است که بر اساس آمار وزارت کشور ایتالیا ، از سال ۲۰۱۵ تاکنون بیش از ۱۰۰ مظنون به تروریسم از این کشور اخراج شده‌اند. در پی حملات تروریستی در اروپا تدابیر امنیتی در ایتالیا تشدید شده و مراکز تاریخی و باستانی مهم، منطقه اطراف واتیکان و اهداف حساس به‌دقت تحت نظارت مأموران امنیتی قرارگرفته و کنترل‌ها تقویت ‌شده‌اند.

بیش از یک هزار هدف حساس در شهر رم با استقرار نیرو تحت کنترل قرارگرفته است. کنترل شبکه اینترنت و استراق سمع تلفنی از افراد مشکوک نیز از جمله رویکردهای امنیتی ایتالیا برای مبارزه علیه تروریسم و جذب نیرو در این کشور است.

منبع ایرنا

دیدگاه