صادقیه کجاست؟

علیرضا کیخا | چهار شنبه, ۱۳ مرداد ۹۵ ساعت ۰۷:۴۵

صادقیه کجاست؟ امروز در مقاله «کجاست» به یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران سری زده‌ایم تا با نقاط دیدنی آن بیشتر آشنا شویم و راه‌های دسترسی به آن را بررسی کنیم. با کجارو همراه باشید تا با هم گشتی در صادقیه بزنیم. 

معرفی

اکثر ما وقتی نام صادقیه را می‌شنویم به یاد فلکه دوم صادقیه می‌افتیم. اکثر تاکسی‌هایی که به مقصد صادقیه تردد می‌کنند در این میدان اقدام به سوار و پیاده کردن مسافر می‌کنند. اما جالب است بدانید آریاشهر که پس از انقلاب اسلامی به صادقیه تغییر نام پیدا کرد در واقع منطقه‌ای بزرگ است که صادقیه شمالی و بلوار فردوس و آریاشهر و متروی صادقیه و مناطقی دیگر را شامل می‌شود. 

sadeghieh

فلکه دوم صادقیه

دوران به وجود آمدن و رشد این محله به زمان ناصرالدین شاه قاجار باز می‌گردد و در زمان محمدرضا پهلوی با گسترش ساخت اتوبان‌ها و نزدیکی این محله به آنها، رشد این محله سرعت بیشتری می‌یابد. مجموعه آپارتمان‌های شهرآرا و خانه‌های ویلایی تهران ویلا از یادگارهای به جای مانده از این دوران هستند.

sadeghieh

فلکه دوم صادقیه و پاساژ گلدیس

اما بدون شک یکی از پر رفت و آمدترین جاهایی که در این محله قرار دارد فلکه دوم صادقیه و پاساژ گلدیس است. این پاساژ با وجود انتقادات زیادی که معماران از طراحی آن می‌کنند، یکی از اولین پاساژهایی بود که پس از راه‌اندازی میزبان فروشگاه‌هایی با رویکردی مدرن‌تر از گذشته شد و هنوز هم بسیار پر رفت و آمد است.

sadeghieh

نمایی از داخل پاساژ گلدیس

آدرس

فلکه دوم صادقیه از جنوب به بزرگراه جناح که تا میدان آزادی امتداد دارد و از شمال به بزرگراه اشرفی اصفهانی و از سمت غرب به بزرگراه آیت‌الله کاشانی و از شرق به به خیابان ستارخان متصل است.

موقعیت محله صادقیه بر روی نقشه 

دسترسی

برای رسیدن به صادقیه می‌توانید از مترو استفاده کنید. کافی است تا در خط ۲ تهران و ایستگاه صادقیه از قطار پیاده شوید تا پس از خروج از ایستگاه به پایانه تاکسی و اتوبوس صادقیه و پس از خروج از آن به فلکه دوم و محله‌های دیگر صادقیه دسترسی پیدا کنید. همچنین با انتخاب ایستگاه مترو صادقیه در این لیست می‌توانید از اتوبوس‌هایی که به مقصد صادقیه تردد می‌کنند یا از آن عبور می‌کنند با خبر شوید. خط بی آر تی پایانه آزادی - دانشگاه علوم و تحقیقات از این محله عبور می‌کند و شما می‌توانید در ایستگاه صادقیه (آریاشهر) از اتوبوس پیاده شوید. تقریبا از تمام نقاط شهر تهران به این محله تاکسی تردد می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به میادین مهم تهران مثل میدان ولیعصر، تجریش، فاطمی و غیره اشاره کرد. همچنین ایستگاه مترو صادقیه اولین ایستگاه از خط ۵ مترو است که مسافران را به مقصد کرج جابه‌جا می‌کند.

 

sadeghieh

یک مجتمع تجاری در حال ساخت در ضلع جنوب غربی فلکه دوم صادقیه

بخشی از محله صادقیه در منطقه ۲ و بخش دیگر آن در منطقه ۵ قرار دارد. آیا شما ساکن محل صادقیه هستید یا از آن خاطره‌ای دارید؟ برای کجارو و خوانندگان ما از این محله بیشتر بگویید. منتظر نظرات شما هستیم.

منبع کجارو
برچسب‌ها تهرانگردی کجاست

دیدگاه