ظرفیت تورهای ترکیه تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
ظرفیت تورهای ترکیه تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است

رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری تهران اعلام کرد که آژانس‌های گردشگری ظرفیت سفر به ترکیه را ۵۰ درصد کاهش داده‌اند.

رضا اباذری درباره اوضاع بازار برای تقاضای سفر به ترکیه پس از اعلام لغو ممنوعیت سفر به این کشور، گفت:

قطعا‌ اوضاع خاص ترکیه از لحاظ امنیتی و نحوه پرداختن رسانه‌ها به این موضوع بر مخاطبان سفر به ترکیه بی‌تأثیر نبوده، اما ترکیه همچنان یکی از مقاصد سنتی است که گردشگران ایرانی به آن رغبت نشان می‌دهند

 

اباذری تصریح کرد:

با این‌همه آژانس‌های گردشگری برای اینکه وضعیت بازار مشوش نشود، ظرفیت سفر به ترکیه را ۵۰ درصد کاهش داده‌اند تا عرضه و تقاضا به یک تعادل نسبی برسد. این وضعیت تا شهریور ماه ادامه دارد.

به اعتقاد این فعال بخش خصوصی، اگر این کاهش ظرفیت انجام نمی‌شد عرضه افزایش و تقاضا کاهش می‌یافت؛ در نتیجه حتی بر کیفیت خدمات هم تاثیر منفی می‌گذاشت.

اباذری در پاسخ به اینکه در شرایطی که هنوز آرامش و امنیت قطعی در ترکیه برقرار نیست آیا نرخ خدمات گردشگری از جمله هتل، هواپیما و... در ترکیه کاهش نیافته؛ خاطرنشان کرد:

ترکیه هنوز اثرات ناامنی را نپذیرفته و معتقد است که تنها در روز کودتا ناامنی به وجود آمده. به همین دلیل قیمت‌ها را کاهش نداده و از سوی دیگر آژانس‌های گردشگری ایران هم طبق قراردادهای قبلی، گردشگر به ترکیه می‌فرستند. به همین دلیل قیمت تورهای ترکیه مثل قبل است و هیچ کاهشی نیافته است.

 

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه