اجلاس عمومی ایکوم در میلان ایتالیا آغاز شد

تیم  کجارو
دوشنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵
اجلاس عمومی ایکوم در میلان ایتالیا آغاز شد

بیست‌وچهارمین اجلاس عمومی شورای بین‌المللی موزه‌ها در شهر میلان پایتخت ایتالیا آغاز به کار کرد.

اجلاس عمومی شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) که هر سه سال یک بار برگزار می‌شود، امسال به میزبانی شهر میلان و از تاریخ سوم تا نهم جولای (۱۳ تا ۱۹ تیر) با حضور موزه‌داران، باستان‌شناسان، مورخان، معماران و سایر فعالان عرصه موزه و موزه‌داری از کشورهای مختلف جهان و با موضوع «موزه‌ها و چشم‌اندازهای فرهنگی در راستای ایجاد میراث فرهنگی» برگزار می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۰۰۰ فعال در عرصه موزه از بیش از ۱۰۰ کشور جهان در این اجلاس عمومی حضور داشته باشند و از ایران نیز بیش از ۳۰ نفر از موزه‌داران و اعضای هیئت اجرایی کمیته‌ی ملی ایکوم در این رویداد فرهنگی شرکت دارند.

شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) سازمان غیردولتی مربوط به امور موزه‌ها و کارگزاران حرفه‌ای موزه‌هاست که با هدف ترویج منافع موزه‌شناسی و دیگر رشته‌های وابسته به اداره و فعالیت‌های موزه‌ها ایجاد شده است.

این شورا از اعضای خود که به طور مشترک با کمیته‌های ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کنند و همچنین از سازمان‌های تابعه و منطقه‌ای تشکیل شده است.

مقر شورای بین‌المللی موزه‌ها در پاریس است و این شورا با بیش از ۱۹ هزار عضو دارای ۱۱۶ کمیته‌ی ملی از کشورهای مختلف و ۶ سازمان منطقه‌ای شامل آفریقا، آسیا و اقیانوس آرام، آمریکای لاتین و کارائیب، کشورهای عربی و اروپا فعالیت می‌کند.

اجلاس عمومی ایکوم (شورای بین‌المللی موزه‌ها) که هر سه سال یک بار برگزار می‌شود در سال ۲۰۱۳ با حضور نمایندگان ۱۰۳ کشور جهان در ریودوژانیروی برزیل برگزار شد.

بیست‌وچهارمین اجلاس عمومی شورای بین‌المللی موزه‌ها به طور رسمی از فردا افتتاح می‌شود.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات