صدور مجوز های ویژه پروازی برای ورود گردشگران خارجی

تیم  کجارو
دوشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵
صدور مجوز های ویژه پروازی برای ورود گردشگران خارجی

بر اساس تصمیم سازمان هواپیمایی کشور هر شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی که اقدام به جذب و ورود گردشگر خارجی به کشور کند، اجازه پرواز ویژه از سازمان هواپیمایی کشور می‌گیرد.

مرتضی دهقان درباره این مجوزهای پرواز ویژه گفت:

بر اساس تصمیمی که در سازمان هواپیمایی کشوری گرفته شده است، به شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام کرده‌ایم اگر طوری برنامه‌ریزی کنند تا مسافر و گردشگر خارجی زیادی وارد کشور شود، علاوه‌بر موافقت نامه‌های هوایی که با کشورهای مختلف داریم به این شرکت‌ها اجازه پرواز را به صورت ویژه خواهیم داد تا بتوانند گردشگران خارجی وارد کشور کنند.

وی درباره چرایی و اهمیت این تصمیم، گفت که چندین شرکت هواپیمایی با مراجعه به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده‌اند قصد افزایش تورهای گردشگری را به کشور دارند، اما این گردشگران حاضر نیستند با هر ایرلاینی وارد کشور شوند و می‌خواهند با ایرلاین‌های خاص خود سفر کنند.

دهقان افزود:

از این جهت که بحث ورود گردشگر به کشور برای ما دارای اهمیت زیادی است و عامل مهمی در رشد اقتصادی و ارز آوری برای کشور است لذا این قول را دادیم که در این حوزه کمک کنیم تا گردشگران بیشتری به ایران سفر کنند.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت:

این تصمیم در حالی گرفته شده است که در بحث پروازهای خروجی تا جایی که بتوانیم سخت می گیریم و اجازه مانور ایرلاین های خارجی را نمی دهیم، اما در پروازهای ورودی کمک می کنیم تا ایرلاین های خارجی بتوانند زمینه افزایش گردشگران خارجی بیشتری را به کشور داشته باشند.

هم اکنون تعداد شرکت های هوایی خارجی که به ایران پرواز می کنند به بیش از ۴۱ شرکت افزایش یافته است و با اجرای این مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری شرکت های بیشتری برای سفر گردشگران خارجی پروازهای خود را به ایران برقرار خواهند کرد.

منبع ایرنا

دیدگاه