حادثه مونیخ ارتباطی به ایران ندارد

تیم کجارو | یکشنبه, ۳ مرداد ۹۵ ساعت ۰۸:۳۰

تیراندازی در مرکز خرید المپیا در شمال غرب شهر مونیخ به کشته شدن دست‌کم ۱۰ تن و زخمی شدن حداقل ۱۰ تن دیگر منجر شد؛ تیراندازی که هرچند گمان می‌رفت تروریستی باشد اما در نهایت پلیس اعلام کرد، یک حمله غیرتروریستی از سوی یک ایرانی_آلمانیِ ۱۸ ساله بوده است.

سرکنسول ایران در مونیخ تاکید کرد که پلیس آلمان هیچ‌گونه ارتباطی بین مهاجم و جامعه ایرانیان فرهیخته قائل نیست و کماکان نگاه مثبت به ایرانیان جاری و ساری خواهد بود.

عبدالله نکونام اعلام کرد که پیرو هماهنگی قبلی و پیگیری دیدار با رئیس پلیس مونیخ، بعد از ظهر امروز با او و معاون عملیاتی وی دیدار و گفت‌وگوی مفصلی داشته است.

سرکنسول ایران در مونیخ تاکید کرد:

گفت‌وگوها با رئیس پلیس مونیخ عمدتا شامل روایت پلیس از ابتدا تا انتهای ماجرا و اطلاعات فردی در خصوص عامل قتل‌ها و انگیزه‌های احتمالی بود.

وی خاطرنشان کرد که عمده مطالب، خوشبختانه همان نکاتی است که رئیس پلیس مونیخ در کنفرانس مطبوعاتی خود نیز عنوان کرده است. نکته‌ای که او هم تاکید داشت و به هموطنان منتقل شد این است که پلیس هیچ‌گونه ارتباطی بین این فرد و جامعه ایرانیان فرهیخته و صاحب موقعیت مناسب به لحاظ علمی، دانشگاهی و موقعیت‌های شغلی قائل نبوده و کماکان نگاه بر اساس اعلام پلیس آلمان، مهاجم حادثه جمعه‌شب در مرکز خرید المپیا در مونیخ یک جوان ایرانی - آلمانی بوده است.

منبع ایسنا

دیدگاه