ممنوعیت سفر به ترکیه

ممنوعیت سفر به ترکیه

تیم  کجارو
| شنبه, ۲۶ تیر ۹۵ ساعت ۱۷:۱۹

به علت نا امنی‌های که از جمعه شب در ترکیه به وقوع پیوسته و بلاتکلیف بودن وضعیت این کشور، سازمان میراث فرهنگی تمام تورهای ترکیه را لغو و هرگونه ثبت نام در این تورها را ممنوع اعلام کرده است.

سازمان میراث فرهنگی، بدنبال حوادث و ناامنی های اخیر در ترکیه و حادث شدن شرایط فوق‌العاده و بیانیه‌های نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی کشورمان در مقصد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با انتشار بیانیه‌ای از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری خواست تا اطلاع‌ثانوی و تا زمان برقراری مجدد امنیت و آرامش، از هرگونه ثبت نام و اعزام گردشگر به مقاصد گردشگری این کشور اکیداً خودداری کنند.

این سازمان ضمن رایزنی با وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی کشوری درحال برنامه ریزی برای بازگشت امن و تدریجی گردشگران ایرانی است که به دلیل ناآرامی‌های شب گذشته(جمعه) نتوانسته‌اند در زمان مقرر، ترکیه را ترک کنند.

بدیهی است دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مرتبط باید تمام تلاش و مساعی خود را در جهت تمهید شرایط اضطرار برای این قبیل گردشگران در خاک ترکیه مصروف داشته، همکاری و مساعدت لازم را با نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در این کشور برای حفظ سلامت و خروج تدریجی آنان به عمل آورند.

شماری از نظامیان ارتش ترکیه شب گذشته(جمعه) قصد کودتا را در این کشور داشتند که در نهایت به شکست انجامید.

منبع ایرنا
برچسب‌ها ترکیه

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تورهای برگزیده

    تورهای برگزیده

    تبلیغات