برترین موزه های جهان را بشناسید

سارا صریحی | یکشنبه, ۲۷ تیر ۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

موزه‌ها در هر کجای دنیا که باشند از گنجینه‌های فرهنگی و تاریخی کشور میزبان خود محسوب می‌شوند. برخی از آن‌ها تنها آثار مرتبط به تمدن، تاریخ، فرهنگ یا هنر ملی خود را به نمایش می‌گذارند و برخی دیگر دارای آثار ارزشمند جهانی و متعلق به کل بشریت هستند. با کجارو همراه باشید تا با بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موزه‌های دنیا آشنا شوید.

اگر علاقه‌مند به بازدید از موزه‌ها هستید، حتما از برترین‌های آن‌ها بسیار شنیده‌اید، برترین‌هایی که بازدید از آن‌ها آرزوی بسیاری از علاقه‌مندان به تاریخ، فرهنگ، تمدن و هنر است.

لوور

لوور

با اینکه باید اغلب اوقات در صف‌های بسیار طولانی منتظر بایستید تا نوبتتان شود، بازدید از لوور به این انتظارهای طولانی می‌ارزد. این موزه بزرگ‌ترین و مشهورترین موزه‌ی دنیا است. آثاری چون مونالیزا گل سر سبد دیگر آثار آن هستند و در آن می‌توان هزاران اثر به جا مانده از تمدن‌های باستانی، یونان، ایران، رم و مصر را مشاهده کرد.

آرمیتاژ

آرمیتاژ

این موزه‌ بسیار بزرگ دارای بزرگ‌ترین مجموعه‌ی نقاشی دنیا بوده و در آن تاریخ از عصر حجر تا به الان قابل مشاهده است. اتاق‌های طلایی این موزه جز بهترین قسمت‌هایش است.

موزه‌ بریتانیا

موزه‌ی بریتانیا

در این موزه میلیون‌ها اثر هنری از گوشه و کنار جهان به نمایش گذاشته شده است. گالری‌های آن آثاری از تمدن‌های مصر باستان، تمدن رومی‌ها، آسیا، آفریقا و اروپای قرون وسطی را تحت پوشش قرار می‌دهند. گل سر سبد این آثار مجسمه‌های مرمرین الگین بوده که قبل‌ها در پارتنون آتن مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

موزه‌ مصر

موزه‌ی مصر

همان‌طور که از نامش هم پیدا است، در این موزه آثار باقی مانده از هنر و تمدن مصری را خواهید دید. در میان هزاران گنجینه‌ی موجود در این موزه مثل اتاق مومیایی‌ها، می‌توان مصنوعات بجا مانده از مقبره‌ توت‌عنخ‌آمون را مشاهده کرد.

اوفیتزی

اوفیتزی

قصری متعلق به قرن شانزدهم میلادی که در حال حاضر خانه‌ صدها شاهکار هنری دوره‌ی رنسانس از جمله تولد ونوس اثر بوتیچلی است.

موزه‌ی مِت

موزه‌ی مِت

مت یک موزه‌ی برجسته با آثاری از دوره‌های اسلامی، مصر باستان، یونان، سرخپوستان، نقاشی‌های اروپایی و به طور کل آثاری از ما قبل تاریخ تا قرن بیست و یکم است.

موما یا موزه‌ هنرهای مدرن

موما یا موزه‌ی هنرهای مدرن

موما مهم‌ترین موزه‌ی هنرهای مدرن در دنیا است و آثاری از قرن نوزدهم تا به امروز را در خود جای داده است. آثار مهمی چون دوشیزگان آونیون از پیکاسو و شب پر ستاره از ونگوگ در این موزه قرار دارند.

موزه‌های واتیکان

موزه‌های واتیکان

مجموعه موزه‌های واتیکان شامل گنجینه‌های بی‌قیمتی است که هوش از سر هر بیننده‌ای می‌پراند. نگین این مجموعه کلیسای سیستین میکلانژ است.

پرادو

موزه ی پرادو

این موزه گنجینه‌ای با ارزش از مجسمه و نقاشی است اما مهم‌ترین مجموعه‌ی آن، مجموعه شاهکارهای هنرمندان اسپانیایی چون گویا، ال گرکو و ولاسکز محسوب می‌شود.

موزه‌ ملی باستان‌شناسی

موزه‌ی ملی باستان‌شناسی

این موزه محل نگهداری از شاهکارهای یونان باستان است و مجموعه‌ بی‌رقیب آن شامل یک پوزئیدون برنزی متعلق به قرن پنجم پیش از میلاد می‌شود.

منبع ucityguides
برچسب‌ها موزه

دیدگاه