انفجار در فرودگاه آتاتورک استانبول

انفجار در فرودگاه آتاتورک استانبول

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۹ تیر ۹۵ ساعت ۱۲:۵۶

رسانه‌هاى ترکیه از وقوع دستکم دو انفجار در فرودگاه آتاتورک استانبول خبر دادند.

به روز رسانی:

معاون پارلمانی و کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه، اعلام کرد: طبق آخرین اطلاعات اعلام شده از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول در حادثه تروریستی شب گذشته استانبول تا کنون یک نفر ایرانی کشته شده است.

حسن قشقاوی اعلام کرد:

بر اساس آخرین اطلاعاتی که به ما ارسال شده ۵ نفر ایرانی نیز مجروح هستند که وضعیت یک نفر از آن‌ها وخیم است.

وی گفت: این اطلاعات و آماری است که تاکنون بدست ما رسیده و امیدواریم تعداد مجروحین و کشته‌شدگان ایرانی در این حادثه افزایش پیدا نکند.

وی افزود:

آخرین اطلاعات در این زمینه را به محض دریافت اطلاعات جدید به اطلاع مردم خواهم رساند.

به روز رسانی:

خبرگزاری آسوشیتدپرس از افزایش تعداد کشته‌شدگان حملات انتحاری فرودگاه بین المللی استانبول به ۵۰ نفر خبر داده است. پیش از این تعداد تلفات حداقل سه انفجار در این فرودگاه ۲۸ نفر اعلام شده بود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده حملات در فرودگاه استانبول توسط چند عامل انتحاری و با سه انفجار مهیب صورت گرفته است. 

به روز رسانی:

شبکه «اِن تی وی» ترکیه نیز گزارش داد که پس از وقوع این انفجارها در فرودگاه آتاتورک،‌ چهار تروریست در حال یکه به اطراف تیراندازی می کردند،‌ سوار اتومبیل شخصی شده و از محل گریختند.

طبق گزارشها فرودگاه آتاتورک ترکیه به صورت کامل تخلیه و تمامی پروازها تا اطلاع بعدی لغو شد. یک شاهد عینی به شبکه سی اِن اِن ترک گفت که از محل پارکینگ فرودگاه صدای تیراندازی به گوش می رسید.

«بینعلی ایلدیریم» نخست وزیر ترکیه نیز در واکنش به این حادثه تروریستی دستور تشکیل یک «میز بحران» را صادر کرد.

 آخرین اطلاعات مربوط به سه انفجار فرودگاه آتاتورک که ۳۶ کشته و ۱۴۷ زخمی تا کنون در پی داشته حاکی است نخست وزیر ترکیه برای بررسی ابعاد این حادثه  به استانبول رفته است.

این در حالی است که به دنبال وقوع سه انفجار در فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول، به جز پروازهای روی باند بقیه پروازهای این فرودگاه لغو شد. منابع خبری اعلام کردند تاکنون بیش از ۱۰۰ مجروح این حادثه به بیمارستانهای استانبول منتقل شده اند.

خبرگزاری دوغان ترکیه به نقل از منابع آگاه در پلیس ترکیه اعلام کرد که گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات انتحاری به فرودگاه بین المللی استانبول را به عهده گرفت.

«حزب دموکراتیک خلق» ترکیه نیز گروه تروریستی داعش را مسئول اصلی این حملات معرفی کرد.

مقامات ترکیه پیشتر اعلام کرده بودند، می دانند چه کسانی در این حمله تروریستی دست دارند،‌ اما منتظر هستند تا ظن و گمان خود را اثبات نمایند. حال به نظر می رسد که این حدس و گمانها به یقین بدل شده است.

 بکر بوزداغ وزیر دادگستری ترکیه گفت: احتمالا مهاجمان ۴ نفر بودند.سه انفجار در پارکینگ، در ورودی و دیگری در خروجی ترمینال خارجی رخ داده است.

بکر بوزداغ گفت که یک مهاجم ابتدا با کلاشینکف همراه خود به اطراف تیراندازی و سپس دست به حمله انتحاری زده است. به دنبال بروز انفجار در این فرودگاه برنامه پرواز هواپیماها لغو شده است.

گزارش ها حاکی از احتمال یک حمله انتحاری در فرودگاه آتاترک است.

متعاقب این انفجار، بینالی ییلدریم نخست وزیر ترکیه در تماس تلفنی با افکان آلا وزیر کشور و نیز استاندار استانبول در مورد این انفجارها اطلاعات اولیه را کسب کرد.

به گزارش شبکه های تلویزیونی دهها آمبولانس و نیز خودروهای اطفای حریق به فرودگاه استانبول منتقل شده اند.

برخی شبکه های تلویزیونی به نقل از شاهدان عینی گزارش دادند که صدای شلیک گلوله شنیده شده و متعاقب آن صدای چند انفجار به گوش رسیده است.

گفته می شود مهاجم و یا مهاجمان پیش از نقطه کنترل و عبور از دستگاه ایکس ری فرودگاه آتاترک اقدام به تیراندازی و انفجار کرده اند.

فرودگاه آتاترک استانبول پرترددترین فرودگاه ترکیه است.

فرودگاه آتاترک استانبول درحال حاضر تعطیل شده و از ورود افراد به داخل آن جلوگیری می شود.

براساس گزارشهای دریافتی و (عکسهای پیوست) گفته می شود تعداد کشته ها و مجروحان این حادثه تروریستی بیش از تعداد اعلام شده از سوی وزیر دادگستری ترکیه است.

انفجار

انفجار در آتاتورک

انفجار در آتاتورک

انفجار در آتاتورک

انفجار در آتاتورک

انفجار در آتاتورک

انفجار در آتاتورک

انفجار در آتاتورک

برچسب‌ها داعش لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات