تهدید تاج و تخت گل های هلندی

تهدید تاج و تخت گل های هلندی

تیم  کجارو
| پنجشنبه, ۳ تیر ۹۵ ساعت ۱۲:۴۵

پرورش‌دهندگان گل در آفریقا و سایر مناطق که تولیدات خود را به طور مستقیم به خریداران می‌فروشند، هلند را برای حفظ تاج و تخت خود در صدر جایگاه عرضه‌ی گل در جهان به درد سر انداخته‌اند.

شرکت «فلورا هلند» چندین دهه است که به عنوان مرکز هواپیماهای توزیع گل به سراسر دنیا فعالیت می‌کند. طبق اعلام این شرکت، تقریبا ۵۰ درصد گل‌های فروخته شده در سراسر دنیا از سوی این شرکت توزیع می‌شود و سال گذشته، ۴/۶ میلیارد یورو در مزایده‌های معروف روزانه‌اش در صبح زود فروش داشت.

با این حال، فروش مستقیم گل توسط پرورش‌دهندگان در مناطقی مانند آفریقا و سایر کشورها به خریداران از فروش گل در مزایده‌های روزانه فلورا هلند پیشی گرفته و «لوکاس فووس» مدیر این شرکت را نگران کرده است. فروش مستقیم اعضای این شرکت که این مزایده ها را دور می‌زنند، در سال گذشته با ۳/۸ درصد افزایش، به ۲/۳ میلیارد یورو رسید و فروش فلورا هلند نیز ۱ درصد کاهش داشت.

شرکت فلورا هلند نیز در واکنش به این مساله درصدد تغییر سازوکار مزایده‌ای خود برآمد که سابقه‌ای بیش از یکصد سال دارد. این شرکت در پنج سال آینده بالغ بر ۹۰ میلیون یورو در این این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کند و قصد دارد یک بازار معامله آنلاین ۲۴ساعته ایجاد کند.

برچسب‌ها لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات