پروازهای ایرآسیا از کوالالامپور به تهران مجددا برقرار شد

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
پروازهای ایرآسیا از کوالالامپور به تهران مجددا برقرار شد

شرکت هواپیمایی ایرآسیا مالزی سه شنبه شب با انجام نخستین پرواز از کوالالامپور به تهران، پروازهای خود در مسیر کوالالامپور - تهران و بالعکس را از سر گرفت.

ایرآسیا تا سال ۲۰۱۲ پروازهای خود را از کوالالامپور به تهران انجام می‌داد، اما از آن سال تمام پروازهای این شرکت در این مسیر متوقف شد، تا اینکه با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و لغو تحریم‌ها پروازهای این شرکت بار دیگر به ایران آغاز شد.

همزمان با برقراری مجدد پروازهای شرکت هوایی ایرآسیا در مسیر کوالالامپور - تهران، نخستین هواپیمای این شرکت با شماره پرواز ۷۷۶ ساعت ۲۳:۱۳ روز سه‌شنبه در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست و ساعت یک و ۲۰ دقیقه بامداد روز چهارشنبه با شماره پرواز ۷۷۷ تهران را به مقصد کوالالامپور ترک کرد.

دومین پرواز ایرآسیا امروز (چهارشنبه) راس ساعت ۲۰:۲۰ دقیقه از بانکوک وارد تهران می‌شود و ساعت ۲۱:۵۰ دقیقه امشب تهران را به مقصد بانکوک ترک می‌کند.

پیشتر «داتوک کامارودین مرانون» مدیرکل گروه اجرایی شرکت هواپیمایی ایرآسیا در تهران گفت:

هم‌اکنون ایرآسیا با ۲۰۰ فروند هواپیمای ایرباس یکی از جوانترین ناوگان‌های هوایی جهان را در اختیار دارد و سالیانه بیش از ۵۷ میلیون مسافر را از ۲۴ کشور جهان به ۱۰۰ مقصد مهم در کشورهای جنوب شرقی آسیا، استرالیا و چین جابه‌جا می کند.

وی با اشاره به توقف پروازهای این شرکت در سال ۲۰۱۲ به تهران بیان کرد که دلیل عمده‌ی توقف این پروازها به علت نوسانات شدید قیمت ارز بود که سبب شد ادامه کار برای ما در این میسر نشود، اما هم‌اکنون که پروازهای خود را به ایران آغاز می کنیم، برنامه‌ی ما توقف پروازها نیست.

مرانون یادآورشد که ایرآسیا یک شرکت هوایی با قیمت‌های مناسب اقتصادی است و هم اکنون روزانه بیش از ۵۰۰ پرواز را در مسافت‌های کوتاه و بلند انجام می دهد و با ۱۹۹ دلار پروازهای خود را از تهران به کوالالامپور و بانکوک آغاز می کند.

در ادامه «بنیامین اسماعیل» مدیر اجرایی ایرآسیاایکس نیز از حضور مجدد در بازار ایران ابراز خوشحالی کرده بود و گفته بود مسیرهای جدیدی را از آسیا و استرالیا به خاورمیانه برقرار می کنیم و هم‌اکنون نیز زمان مناسبی برای سرگیری پروازهای مستقیم از تهران به کوالالامپور است.

وی گفت که ایرآسیا درصدد است با قیمت‌های مناسب و ارزان شرایط مناسبی را برای سفر ایرانیان به کشورهای جنوب شرقی آسیا و استرالیا، سنگاپور و شانگهای و سایر شبکه پروازهای گسترده توسط این شرکت فراهم کند و امیدواریم با آغاز سرگیری این پروازها شاهد توسعه‌ی مناسبات تجاری، صنعتی و گردشگری بین ایران و مالزی باشیم.

براساس برنامه‌ی پروازهای شرکت هوایی ایرآسیاایکس قرار است روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه از کوالالامپور به تهران و روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از تهران به کوالالامپور انجام شود.

همچنین قرار است پروازهای این شرکت مالزیایی از بانکوک به تهران روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه هر هفته انجام شود و همان روزها نیز پروازهای این شرکت از تهران به طرف بانکوک انجام شود.

منبع ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات