فصل سفر گردشگران ایتالیایی به ایران تغییر کرد

فصل سفر گردشگران ایتالیایی به ایران تغییر کرد

تیم  کجارو
| دوشنبه, ۳۱ خرداد ۹۵ ساعت ۱۰:۳۰

گروهی از مدیران هلدینگ‌های گردشگری ایتالیا در ماه رمضان و همزمان با آغاز تابستان به ایران آمده‌اند تا فصل سفر گردشگران ایتالیایی را به کشور ما تغییر دهند.

گروهی از مدیران هلدینگ‌های گردشگری ایتالیا قرار است در سفری یک هفته‌ای با جاذبه‌ها، فرهنگ و آیین‌های سنتی ایران آشنا شوند. مدیران این هلدینگ‌های گردشگری در نخستین روز از سفرشان به ایران از موزه‌های ایران باستان و جواهرات و همچنین کاخ‌موزه‌های گلستان و نیاوران بازدید کردند و روز یکشنبه به شیراز رفته‌اند و قرار است از حافظیه، سعدیه، تخت جمشید و پاسارگاد دیداری داشته باشند.

آنها سپس به اصفهان خواهند رفت و از باغ فین کاشان که یکی از مهمترین عوامل جذب آنها به ایران بوده، به همراه میدان نقش جهان بازدید می‌کنند و در پایان دیداری از قم خواهند داشت.

از دلایل سفر این گروه ایتالیایی به ایران در ماه رمضان و آغاز فصل گرما، کسب تجربه‌های جدید و آشنایی با ظرفیت‌ها و آیین‌های مذهبی است که تا کنون در روابط گردشگری ایتالیا و ایران مفغول مانده بود.

آن‌ها تصمیم دارند پس از ارزیابی شرایط، تغییراتی در فصل سفر گردشگران ایتالیایی به ایران و روال همیشگی اعمال کنند تا برنامه زمانی تورهای ایران از حالت یکنواختی خارج شود.

انگیزه دیگری که این ۱۰ هلدینگ اثرگذار در صنعت گردشگری ایتالیا را راهی این سفر کرده، باغ‌های ایرانی است. سال گذشته طراحی غرفه کشورمان در نمایشگاه ITB میلان بر گرفته از باغ ایرانی بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت. حالا این گروه به ایران آمده است تا از نزدیک شاهد معماری باغ ایرانی باشد که در فهرست جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

در زیرمجموعه هریک از گروه هلدینگ‌های گردشگری ایتالیا، چند صد آژانس مسافرتی فعالیت می‌کنند. با توجه به اینکه این هلدینگ‌ها از شهرهای مختلف شمال ایتالیا به مرکزیت میلان هستند و زیرمجموعه وسیعی دارند، آشنایی آن‌ها با ایران می‌تواند روی قشر گسترده‌ای از جمعیت ایتالیا اثر بگذارد.

در چند ماه گذشته تغییر سیاست‌های ایران و گشایش روابط دیپلماتیک با بسیاری از کشورها در برقراری ارتباطات گردشگری ایران و سایر کشورها اثر گذاشته و گروه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری زیادی را راهی ایران کرده است که این گروه نیز تحت تاثیر چنین فضایی تصمیم گرفته روی بازار ایران اقدام جدی‌تری داشته باشد.

منبع ایسنا
برچسب‌ها مسافرت توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات