تلاش تایلند برای تبدیل شدن به قطب گردشگری ورزشی آسیا

تلاش تایلند برای تبدیل شدن به قطب گردشگری ورزشی آسیا

تیم  کجارو
| یکشنبه, ۳۰ خرداد ۹۵ ساعت ۱۲:۴۵

تایلند با هدف کسب موقعیت برتر آسیا به عنوان یک مقصد گردشگری ورزشی از طرح تازه‌ای رونمایی کرد که طی آن انواع مراکز آموزش و باشگاه‌های ورزشی درسراسر این کشور افزایش می‌یابد.

وزیر گردشگری و ورزش تایلند اعلام کرد که این کشور به زودی از یک طرح بزرگ برای پیشبرد تسهیلات ورزشی خود در سطح استانداردهای جهانی و طیف وسیعی از فعالیت‌های تخصصی در این زمینه به اجرا در می‌آورد. این اقدام در راستای تلاش برای جذب و برگزاری مراسم ورزشی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است.

وزیر گردشگری تایلند با اعلام این خبر گفت:

تایلند در آستانه‌ی دوران تازه‌ای از گردشگری و ورزش است و من از این فرصت برای دعوت از جهانیان برای لذت بردن از فرصت‌های بی‌شماری که این تایلند می‌تواند به گردشگران دوستدار ورزش عرضه کند استفاده کنم. این فرصت‌ها به همه ورزشکاران از افراد آماتور گرفته تا ورزشکاران حرفه‌ای و نیز دیگر افراد دوستدار ورزش ارائه می‌شود.

طبق همین گزارش دولت تایلند با همکاری مقامات ورزشی و گردشگری در تایلند هم اکنون طرح ویژه‌ای را برای ارتقای تسهیلات ورزشی این کشور آغاز کرده است. این طرح شامل ایجاد ۳۰۰ دوره آموزشی گلف، ۵۰ باشگاه غواصی، ایجاد خطوط سراسری دوچرخه‌سواری درتمام شهرهای کشور، همچنین ایجاد ۵۰۰۰ رینگ بوکس و نیز ایجاد مراکز آموزش «موی تای» است که نوعی ورزش رزمی سنتی در تایلند به شمار می‌آید.

وزیر گردشگری تایلند یادآور شد که ورزش می‌تواند به مردم فرصت تازه‌ای برای لذت بردن و تجربه‌های تازه در تایلند بدهد. گردشگران با استفاده از تسهیلات ورزشی انواع بازی‌ها از گلف تا فوتبال و یا دوچرخه سواری در مسیرهای خوش منظره تایلند و آشنایی و دوستی با مردم این کشور در تمامی مراکز ورزشی و باشگاه‌های آموزشی می‌توانند به سفر خود غنای بیشتری بدهند.

منبع CHN
برچسب‌ها توریسم ورزش

دیدگاه  

    تبلیغات