ویزای الکترونیک تا شهریور راه اندازی می شود

ویزای الکترونیک تا شهریور راه اندازی می شود

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۲۶ خرداد ۹۵ ساعت ۱۹:۱۵

صدور ویزای الکترونیک تا شهریورماه امسال عملیاتی می‌شود. با عملیاتی شدن ویزای الکترونیک این زمان به ۲۴ ساعت کاهش می‌یابد.

نخستین جلسه کانون ملی هماهنگی گردشگری با سه دستور کار که اصلی‌ترین آن «کاهش هزینه سفر» بود، با حضور معاون رییس‌جمهور تشکیل شد.

سلطانی‌فر گفت که از مهمترین موضوعاتی که باید برای توسعه صنعت گردشگری مورد توجه قرار گیرد، تسهیلات صدور ویزا، ساماندهی شبکه حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای، سرمایه‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌های مناسب و آموزش نیروی انسانی مرتبط با گردشگری است که در تمامی این بخش‌ها اقدامات جدی و عملی صورت گرفته است.

وی افزود که صدور ویزای الکترونیک که تا قبل از پایان امسال فعال خواهد شد، افزایش زمان ویزای فرودگاهی از ۱۵ به ۳۰ روز، پیگیری فرآیند لغو روادید توسط وزارت امور خارجه از جمله برنامه‌هایی است که در بخش تسهیلات صدور ویزا انجام شده است. همچنین برقراری پروازهای جدید توسط ایرلاین‌ها، خرید هواپیماها و بازسازی شبکه حمل و نقل ریلی از جمله اقداماتی است که در بخش حمل و نقل در حال شکل‌گیری است.

معاون رییس‌جمهور در ادامه به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در کشور اشاره کرد و گفت:

در مدت دو سال گذشته ۳۳ هتل ۴ و ۵ ستاره در کشور احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. همچنین در حال حاضر ۸۰۰ هتل یک تا ۵ ستاره و هتل آپارتمان در نقاط مختلف کشور در دست ساخت است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد که حضور سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به بازار گردشگری ایران از جمله اتفاقات مثبتی است که پس از اجرای برجام شاهد آن هستیم. این گروه‌های سرمایه‌گذاری با مدیریت و ساماندهی سازمان میراث فرهنگی با گروه‌های هتل‌ساز داخلی مشارکت و همکاری خواهند داشت.

در ادامه‌ی این نشست سلطانی‌فر، هزینه‌ی سفر در کشور را یکی از مباحث چالش برانگیز گردشگری داخلی دانست و گفت که براساس گزارش شورای جهانی هماهنگی سفر و گردشگری، ایران در شاخص هزینه سفر، رتبه‌ی نخست را از لحاظ ارزان بودن دارد، این در حالی است که ما در کشور مقایسه‌ی درستی از فصل پرحجم و کم‌حجم سفر نداریم.

وی بیان کرد که در صورتی‌که تمام اعضای ارائه‌دهنده تور اعم از ایرلاین‌ها، هتل‌ها و ... با همکاری و هم‌افزایی هزینه تورها را کاهش دهند، شاهد کاهش هزینه گردشگری داخلی خواهیم بود.

معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به هدف‌گذاری گردشگری خارجی، افزود که میزبانی از سه درصد شیعیان جهان، یک درصد از مسلمانان جهان، یک درصد از گردشگران کشور چین و روسیه و همچنین گردشگران کشورهای اروپایی ظرف ۱۰ سال آینده، ما را به رقم ۳۲ میلیون گردشگر می‌رساند. این هدفگذاری ما را به رقم ۲۰ میلیون گردشگر که در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله پیش‌بینی شده است نیز خواهد رساند.

«حسن قشقاوی» معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، خبر داد:

ویزای الکترونیک تا شهریورماه امسال عملیاتی می‌شود.

وی افزود که در حال حاضر صدور ویزا بیش از پنج روز طول نمی‌کشد، اما با عملیاتی شدن ویزای الکترونیک این زمان به ۲۴ ساعت کاهش می‌یابد.

قشقاوی همچنین درباره‌ی لغو روادید با کشورهای دیگر، ‌گفت که لغو روادید با کشورهایی مانند ارمنستان و گرجستان به صورت موردی اتفاق افتاده است. ما آمادگی خود را برای لغو روادید با تمام کشورها اعلام کرده‌ایم و در حال پیگیری آن هستیم.

منبع ایسنا
برچسب‌ها مسافرت شهریور

دیدگاه  

    تبلیغات