کدگذاری خیابان های تهران تصویب شد

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
کدگذاری خیابان های تهران تصویب شد

فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به ارائه‌ی لایحه‌ی دستورالعمل هویت‌سازی و کدگذاری و شماره‌گذاری معابر شهری» توسط شورای شهر تهران در دویست و شصت و هفتمین جلسه آن، به تصویب رسید.

«محمد سالاری»، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در توضیح طرح «الزام شهرداری تهران به ارائه‌ی لایحه‌ی دستورالعمل هویت‌سازی و کدگذاری و شماره‌گذاری معابر شهری» گفت:

تمامی شهروندان تهرانی و اعضای شورا دغدغه‌ی نام‌گذاری و شماره‌گذاری معابر شهر تهران را دارند، چراکه معابر شهر تهران با این گستردگی که دارد متاسفانه شماره‌گذاری صحیح و مبتنی بر یک ساختار درستی ندارد که شهروندان بتوانند به راحتی خیابان‌های شهر تهران را شناسایی کنند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در توضیح محتوای طرح مذکور گفت که بر اساس این طرح اسامی که تاکنون برای معابر انتخاب شده، حفظ شده ضمن اینکه یک کدگذاری برای آن انجام می‌شود که قطعا این کار نیاز به مطالعه‌ی امکان‌سنجی دارد. بنابراین شهرداری تهران ملزم شده نسبت به ارائه‌ی لایحه‌ای مبنی بر کدگذاری و شماره‌گذاری معابر شهر تهران اقدام کند.

سالاری افزود که در ماده‌ی واحده‌ی این طرح آمده است که در راستای ایجاد یکپارچگی در نام‌گذاری معابر و سهولت خوانش مسیر برای افراد غیر بومی و بومی، شهرداری تهران موظف است که ظرف مدت سه ماه از ابلاغ مصوبه نسبت به ارائه‌ی لایحه‌ی دستورالعمل شماره‌گذاری معابر با در نظر گرفتن نام اصلی معبر در تابلوهای راهنمای مسیر اقدام کند.

در پایان سخنان رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، طرح «الزام شهرداری تهران به ارائه‌ی لایحه‌ی دستورالعمل هویت‌سازی و کدگذاری و شماره‌گذاری معابر شهر تهران» با اکثریت آرا به تصویب رسید.

منبع ایسنا
برچسب‌ها خیابان تهرانگردی

دیدگاه  

    تبلیغات