تجهیزات وارداتی هتل‌ها از دسته کالاهای لوکس خارج می شوند

تیم  کجارو
شنبه، ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰
تجهیزات وارداتی هتل‌ها از دسته کالاهای لوکس خارج می شوند

رئیس جامعه هتلداران ایران از توافق با گمرک ایران برای تغییر و کاهش تعرفه‌‌ی واردات تجهیزات هتل خبر داد.

«جمشید حمزه‌زاده» رئیس جامعه هتلداران ایران، با بیان اینکه توافق با گمرک تحولی بزرگ در صنعت هتلداری کشور قلمداد می‌شود، گفت:

از آنجا که تجهیزات وارداتی هتل جزو کالای لوکس به شمار می‌آمد، تعرفه‌‌ی گمرکی این تجهیزات تاکنون با حداکثر قیمت تعیین می‌شد. این برخورد، صنعت هتلداری کشور را تحت‌الشعاع قرار داده بود، چون بسیاری از هتل‌ها توان پرداخت تعرفه‌های سنگین گمرکی را نداشتند. بنابراین به استفاده از تجهیزات داخلی رو آورده بودند که این اقدام، کیفیت خدمات هتلی را با افت شدیدی مواجه کرده بود.

وی سپس به جلسه‌ای که با حضور رئیس گمرک ایران، معاون گردشگری کشور، رئیس جامعه تورگردانان و همچنین مدیرکل دفتر ارزیابی و نظارت معاونت گردشگری برای پیگیری مشکلات گمرکی صنعت گردشگری تشکیل شد، اشاره کرد و افزود که طبق توافق صورت گرفته با رئیس گمرک، قرار شد از این پس سرمایه‌گذاران و صاحبان هتل‌ها برای واردات تجهیزات هتلی به جای پرداخت تعرفه‌های سنگین، ضمانت‌نامه بانکی ارائه دهند.

حمزه‌زاده ادامه داد که این تصمیم که یکی از اقدامات مثبت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حمایت از صنعت هتلداری به شمار می‌آید، فرصتی را فراهم می‌کند تا جامعه‌ هتلداران و گمرک ایران روی تعرفه‌های واردات تجهیزات هتلی بازنگری داشته باشند.

او گفت که قرار شده فهرست تجهیزات وارداتی مورد نیاز هتل‌ها و تعرفه‌ متناسب آن به‌صورت کارشناسی احصا و پس از دریافت موافقت وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی و همچنین صنعت، معدن و تجارت، طرحی با عنوان تعرفه‌‌ حمایتی واردات تجهیزات هتلی برای تصویب به هیئت دولت ارائه شود تا در جریان آن هتلداران نیز از معافیت‌های مالیاتی در این بخش بهره‌مند شوند. رئیس جامعه هتلداران ایران بیان کرد که تصویب این طرح مشکل مهمی را از صنعت هتلداری کشور حل می‌کند، چون تجهیز و به‌روز نشدن هتل‌ها در چند سال اخیر با توجه به تعرفه‌های سنگینی که برای واردات کالاهای هتلی در نظر گرفته شده بود، سطح کیفیت خدمات را کاهش داده و حتی طرح استانداردسازی هتل‌ها را با چالش مواجه کرده بود.

حمزه‌زاده در پایان گفت که هتل‌های زیادی هستند که تمایل دارند برای بازسازی و بهسازی، تجهیزات مورد نیاز خود را وارد کنند ‌اما تعرفه‌های سنگین گمرکی مانع کار آنها شده است. همین حالا صاحبان هتل‌های ۴ و ۵ ستاره و تازه‌ساخت علاقه‌مندند تجهیزات به‌روزتری را وارد کنند و تصویب این طرح می‌تواند کیفیت خدمات در صنعت هتلی ایران را بهبود بخشد.

برچسب‌ها لوکس

دیدگاه  

    تبلیغات