گشایش نمایشگاه هفت اقلیم در موزه ملی ملک

گشایش نمایشگاه هفت اقلیم در موزه ملی ملک

تیم  کجارو
| یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۰۹:۴۵

با گشایش نمایشگاه «هفت اقلیم» در نخستین موزه وقفی خصوصی ایران هم‌زمان با آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام، نسخه‌های خطی المسالک و الممالک به همراه نقشه‌های تاریخی در کتابخانه و موزه ملی ملک به نمایش درمی‌آیند.

«نمایشگاه هفت اقلیم؛ جغرافیا به روایت نسخ خطی کتابخانه و موزه ملی ملک» هم‌زمان با برگزاری آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام بر اساس وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران گشایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، هر سال به سنت جاریِ نخستین موزه وقفی خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی بر اساس وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک، سال‌روز میلاد امام حسین علیه‌السلام گرامی داشته می‌شود. در این آیین که در روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ خورشیدی ساعت ۱۶ برگزار می‌شود. «نمایشگاه هفت اقلیم؛ جغرافیا به روایت نسخ خطی کتابخانه و موزه ملی ملک» با نمایش مجموعه‌ای از نسخه‌های خطی مرتبط با حوزه علم جغرافیا و نیز نقشه‌های تاریخی در سرسرای نمایشگاه‌های ادواری کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش خواهد یافت. نمایش نسخه‌های خطی به ویژه کتاب برجسته الممالک و المسالک و ارایه دستاوردهای پژوهشی در این‌باره، از جذابیت‌های نمایشگاه هفت اقلیم به شمار می‌آید.

این آیین گرامی‌داشت، برنامه‌هایی دیگر همچون گشایش نمایشگاه تک اثر (شاهنامه چاپ سنگی)، سخنرانی، منقبت‌خوانی و پخش فیلم را دربرخواهد گرفت. دوست‌داران فرهنگ و هنر ایرانی - اسلامی با حضور در این مراسم می‌توانند به تماشای گوشه‌ای جذاب از فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی بنشینند. آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام در روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ خورشیدی ساعت ۱۶ در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. کتابخانه و موزه ملی ملک از دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی - اسلامی دعوت می‌کند در این آیین گرامی‌داشت حضور یابند. این گنجینه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد» جای گرفته است.

دیدگاه  

    تبلیغات