شروع بیماری طاعون در پارک ملی «لار»

تیم  کجارو
سه شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰
شروع بیماری طاعون در پارک ملی «لار»

با توجه به مشاهده بیماری‌های طاعون نشخوارکنندگان کوچک و تب برفکی در بین دام اهلی، طرح ویژه کنترل پارک ملی لار از فردا آغاز می‌شود و به شهروندان توصیه می‌شود به این پارک نروند.

«محمدهادی حیدرزاده» مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اجرای طرح کنترل و پیشگیری بیماری‌های واگیردار در پارک ملی لار، اعلام کرد:

پس از اینکه موج اول تلفات حیات وحش از نوع گونه کل و بز در پارک ملی خجیر در اسفندماه سال گذشته به اتمام رسید، متاسفانه شاهد موج دوم این تلفات در اوایل سال در پارک ملی سرخه حصار بودیم.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از کشف لاشه‌ها، اقدامات کنترلی لازم و پیشگیرانه از جمله ضدعفونی کردن آبشخورهای حیات وحش در این دو پارک به انجام رسید بیان کرد که همزمان با اعلام علت تلف شدن حیات وحش منطقه به دلیل بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک توسط اداره کل دامپزشکی استان، اجرای طرح‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت کنترل و پیشگیری بیماری‌های واگیردار حیوانات اهلی و وحشی در دستور کار این اداره‌ی کل قرار گرفت.

حیدرزاده افزود که در این راستا و با توجه به مشاهده بیماری‌های طاعون نشخوارکنندگان کوچک و تب برفکی در بین دام اهلی طرح ویژه کنترل و پایش پارک ملی لار با هدف پیشگیری از بیماری‌های واگیردار از فردا تا ۲۰ خردادماه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مربوطه به اجرا در خواهد آمد، افزود:

در اجرای این طرح قطعا محدودیت‌های ترددی از ۱۲ لغایت ۲۰ خرداد به پارک ملی لار صورت خواهد پذیرفت و به شهروندان اکیدا توصیه می‌شود از مراجعه به این پارک جداً خودداری کنند.

دیدگاه  

    تبلیغات