گشت‌ و گذاری تصویری در برزیل

رضا صادقی مقدم | چهار شنبه, ۱۵ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۲۳:۰۰

شاید اولین چیزی که به ذهن اغلب مردم پس از شنیدن نام برزیل برسد، فوتبال است. اما این کشور اعجاب‌انگیز با فرهنگ، طبیعت و معماری خاصش بسیار بیشتر از فوتبال برای ارائه به جهانیان و خصوصا گردشگران دارد. فقط به یاد آوردن نام‌هایی از جمله‌ آمازون، ریو، سامبا و محله‌ی فاولا برای اثبات این ادعا کافی است. با کجارو در یک سفر مصور به دور برزیل همراه باشید.

انتخاب برزیل و ریو به‌عنوان میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ و المپیک ۲۰۱۶ بی‌دلیل نبوده است. این سرزمین لبریز از زیبایی‌های فرهنگی و طبیعی است، با شهر‌های وسیع، جنگل‌های بارانی شاداب و رودهای خروشان. برزیل کشوری است که هر کسی باید حداقل یک بار در طول زندگیش به آن سفر کند.

سرزمین آبشار‌ها

یک مرد در زیر آبشار در منطقه‌ی شهری کارولینا

برزیل سرزمینی لبریز از آبشارهای خروشان است. دیگر چه احتیاجی به دوش دارید؟ فقط یک قالب صابون بردارید و اجازه دهید آب‌های آرامش‌بخش برزیل شما را پاک کند.

مجلس ملی

برزیل

دولت برزیل از انجمن‌های مقننه و شوراهای شهر تشکیل شده که در کل ۵۹۴ صندلی در مجلس ملی دارد.

مسیح رهایی‌بخش

برزیل

یکی از مشهور‌ترین جاهای دیدنی جهان، مجسمه‌ی مسیح رهایی‌بخش است که با ارتفاع ۱۲۵ متر بر فراز شهر ریودژانیرو قرار گرفته است. این مجسمه در سال ۲۰۰۷ در فهرست عجایب هفت‌گانه‌ی جدید جهان قرار گرفت. این مکان بنای یادبودی است که باید حداقل یک بار در طول زندگیتان از آن بازدید کنید.

سائو پائولو

برزیل

سائوپائولو بزرگ‌ترین شهر برزیل با یازدهمیلیون نفر جمعیت شهری و بیش از ۲۰ میلیون نفر جمعیت حومه است. سائوپائولو همچنین میزبان هفته‌ی مد، یکی از نمایش‌های پیشتاز مد و فشن، دنیا است.

مزارع کشت قهوه‌ی برزیلی

برزیل

یک رنگین‌کمان که در بعدازظهری زیبا در پشت مزارع قهوه‌ی جنگلهای بارانی در منطقه‌ی جرایس خود‌نمایی می‌کند

این منطقه در شمال برزیل قرار دارد. مزارع قهوه یکی از مناظر معمول کشور برزیل هستند.

رود آمازون

برزیل

یک تصویر زیبا از نمای بالا از رود مارگونه‌ی آمازون

آمازون یکی از طولانی‌ترین رود‌های جهان است.

قبایل بومی

برزیل

بومی‌های قبیله‌ی "تمبه تنه تهارا" خود را برای بازی‌های بین قبایل سرخپوستی برزیل در سال ۲۰۰۹ آماده می‌کنند

در سرزمین قبیله‌های بومی، بسیاری از این مردم در خطر آسیب دیدن از ملاقات‌‌کننده‌های غیرمجاز هستند.

(بسیاری از این قبایل به دلیل ایزوله بودن در جنگل، نسبت به باکتری‌ها و میکروب‌های عادی جهان مدرن بسیار حساس هستند و ممکن است دچار آسیب‌های جدی شوند. دولت برزیل قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای محافظت از سلامت و فرهنگ این قبایل وضع کرده‌ است. مترجم)

جشن گرفتن جام جهانی ۲۰۱۴ در ساحل

برزیل

عاشقان ساحل در ساحل ریودژانیرو فوتبال ساحلی بازی می‌کنند

ریو به خاطر ساحل‌هایش معروف است و هیچ‌جایی را بهتر از ریو برای فوتبال پیدا نخواهید کرد.

کارنوال ریو

برزیل

به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین میهمانی‌های کره‌ی خاکی، کارنوال ریودژانیرو سالی یک بار به مدت چهار روز بیش از ۵ میلیون نفر را جذب شهر زیبای ریو می‌کند تا جشن بگیرند، غذا بخورند و از زندگی لذت ببرند. این کارنوال یکی از بزرگ‌ترین رویداد‌ها در سرتاسر برزیل است.

سواحل برزیل

برزیل

نمایی زیبا از یک ساحل در ریو

برزیل به خاطر سواحلش معروف است. تماشای طلوع و غروب خورشید در این سواحل از خاطر بازدید‌کنندگان نمی‌رود.

این نیز چند نما از برزیل فوق‌العاده تقدیم به شما. اگر بخت گران بر شانه‌ی شما نشست و برای المپیک به برزیل رفتید، دوستان خود را در کجارو فراموش نکنید و با عکس‌های زیبای خود ما را مهمان کنید.

دیدگاه  

    تبلیغات