سانحه هواپیمای میگ ۲۹ پایگاه هوایی همدان و شهادت خلبانش

سانحه هواپیمای میگ ۲۹ پایگاه هوایی همدان و شهادت خلبانش

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۵ خرداد ۹۵ ساعت ۰۸:۳۰

سرگرد «روزبه ناظریان» خلبان هواپیمای میگ ۲۹ پایگاه هوایی همدان به شهادت رسید.

یک منبع آگاه با تایید شدت جراحات وارد شده به خلبان جنگنده میگ ۲۹ پایگاه هوایی همدان سانحه‌ی رخ داده طی دیروز سه شنبه، منجر به شهادت سرگرد روزبه ناظریان شد.

پایگاه هوایی شهید نوژه (پایگاه سوم شکاری همدان) یکی از پایگاه‌های شکاری نیروی هوایی ارتش در استان همدان است که دیروز سه شنبه شاهد وقوع یک حادثه بود.

مطابق اطلاعات اعلام شده از سوی مسئولان امر در ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز یک فروند هواپیمای میگ ۲۹ در حین ماموریت آموزشی دچار نقص فنی شد که با مهارت بسیار بالای خلبان در باند فرودگاه پایگاه شهید نوژه به زمین نشست.

بر اساس اطلاعات اعلامی از سوی روابط عمومی نیروی هوایی ارتش خسارت وارده به هواپیما جزئی بوده و در آینده‌ی نزدیک به ناوگان عملیاتی نیروی هوایی خواهد پیوست.

در آخرین اطلاعیه‌ی روابط عمومی ارتش عنوان شده بود که در این فرود اضطراری یکی از خلبانان مصدوم شده و هم اکنون در بیمارستان تحت مداوا قرار دارد و خلبان دیگر آسیبی ندیده است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که پیش از این فرماندار کبودرآهنگ با اعلام جزئیاتی از حادثه رخ داده برای جنگنده میگ ۲۹ از اعزام خلبان مجروح این حادثه به تهران خبر داده بود.

«احسان قنبری» با بیان اینکه این جنگنده آموزشی بود و امروز سه‌شنبه دچار حادثه شد، گفت که یکی از سرنشینان این جنگنده بلافاصله پس از وقوع سانحه خود را به بیرون پرتاب کرده است.

وی با بیان اینکه سرنشین دوم موفق به پرتاب خود به بیرون نشده است و سانحه برای وی رخ داده است، گفت:

خلبان این جنگنده آموزشی به علت جراحات دو ساعتی در اورژانس بیمارستان کبودراهنگ تحت مداوا بود.

وی با اشاره به مداوای اولیه‌ی مصدوم این سانحه در بیمارستان کبودراهنگ، بیان کرد که شدت جراحات وارده به خلبان منجر به انتقال مصدوم از طریق امداد هوایی به تهران شد.

«سرهنگ علی گلی‌پور» و «سرگرد روزبه ناظریان» خلبانان این جنگنده آموزشی بوده‌اند که سرگرد روزبه ناظریان پس از مصدومیت در جریان سانحه در بیمارستان بستری و به گفته منابع آگاه به دلیل شدت جراحت به شهادت رسید.

منبع مهرنیوز
برچسب‌ها هواپیما خلبان

دیدگاه  

    تبلیغات