هشدار فرانسه یک هفته پیش از ناپدید شدن هواپیمای مصری

تیم  کجارو
جمعه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۱
هشدار فرانسه یک هفته پیش از ناپدید شدن هواپیمای مصری

به دنبال سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مصر رسانه‌های اروپایی گزارش دادند، رئیس سازمان اطلاعات فرانسه حدود یک هفته پیش از وقوع این حادثه هشدار داده بود.

اخیرا سخنگوی وزارت هواپیمایی مصر اعلام کرده که هواپیمای مسافربری پرواز MS804 که با ۶۶ مسافر بر فراز دریای مدیترانه گم شد، به احتمال بسیار زیاد در دریا سقوط کرده است. هنوز علت سقوط این هواپیما رسما اعلام نشده اما این موضوع هفت ماه بعد از آن رخ می‌دهد که یک هواپیمای مسافربری روسیه در اثر انفجار بمب بر فراز صحرای سینای مصر سقوط کرد.

داعش با انتشار تصاویری مدعی شده بود که با بمبی دست‌ساز که در یک قوطی فلزی آب‌معدنی جاسازی شده بود، این هواپیمای مسافربری را سرنگون کرده است.

«پاتریک کالوار» رئیس سازمان اطلاعات داخلی فرانسه چند روز پیش در تاریخ ۱۰ می به کمیته‌ی دفاع ملی پارلمان کشورش گفته بود که داعش در حال برنامه‌ریزی برای شکل جدیدی از حملات تروریستی است.

پایگاه اینترنتی «لوکال» گفت ما با خطر روبرو شدن با شکل جدیدی از حملات روبرو هستیم. در این کمپین تروریستی برنامه این است که بمب‌ها در مکان‌هایی که جمعیت زیادی در آنها جمع می‌شوند گذاشته شوند و با چند برابر کردن این نوع حملات قرار است یک فضای رعب‌انگیز ایجاد شود.

وی اشاره‌ای به حوادث مربوط به سرنگون‌شدن هواپیماهای مسافربری نکرده اما گفت که به اعتقاد وی فرانسه کشوری است که با بیشترین تهدید از سوی داعش مواجه است. کالوار همچنین هشدار داده بود که القاعده همچنان تهدیدآمیز بوده و تمام تلاشش را می‌کند تا وجهه خود را به عنوان یک بازیگر مهم به ویژه در مغرب و شبه جزیره عرب بازیابی کند.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات