جالب ترین خیابان های جهان کدامند؟

موسی معتمدی | پنجشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

رانندگی در کوتاه‌ترین یا طولانی‌ترین جاده‌ها لذت خاص خود را دارد، به خصوص در باریک‌ترین و عریض‌ترین خیابان‌های جهان. در ادامه با کجارو همراه باشید تا شما را با جالب‌ترین خیابان‌های جهان آشنا کنیم.

وسیع‌ترین: خیابان نهم جولای در بوئنوس آیرس؛ آرژانتین

این خیابان در «بوئنوس‌ آیرس» با ۱۴۴ متر پهنا، وسیع‌ترین خیابان در جهان است. اگر قصد عبور از عرض این خیابان را دارید، به تنهایی نمی‌توانید این‌کار را انجام دهید. افراد داوطلبی هستند که به شما در عبور امن از خیابان کمک خواهند کرد. آن‌ها پیراهن‌های روشن به تن دارند و به آسانی می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید.

خیابان نهم جولای در بوئنوس آیرس

بزرگ‌ترین یاد‌بود جنگ: جاده گریت اوشن در ویکتوریا، استرالیا

جاده گریت اوشن در ویکتوریا

جاده دیدنی و زیبای «گریت اوشن»، شهر‌های تورکی و آلنزفورد در ویکتوریای استرالیا را به هم متصل می‌کند و این جاده، بزرگ‌ترین یادبود جنگ در جهان است. این جاده را سربازان جنگ جهانی اول در بازگشت به وطن برای ادای احترام به کسانی که جان خود را در جنگ از دست داده بودند، ساختند

طولانی‌ترین: بزرگراه پن-آمریکن در نیم‌کره غربی

بزرگ‌راه پن-آمریکن

بزرگراه پن-آمریکن با ۲۵۷۵۰ کیلومتر طول، طولانی‌ترین جاده در جهان است که شروع آن از آلاسکا بوده و تا کشور شیلی ادامه دارد.

پر پیچ و خم‌ترین: خیابان لمبارد در سانفرانسیکو، کالیفرنیا

خیابان لمبارد در سانفرانسیکو

حتی اگر در سانفرانسیسکو نبوده باشید، احتمالا خیابان «لمبارد»را دیده‌اید. این جاده که پر پیچ و خم‌ترین جاده در جهان است، به دفعات بسیاری در برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی نشان داده شده است. خمیدگی آن به شکل زیگزاگی است و یکی از جاذبه‌های برتر گردشگری در سانفرانسیسکو است.

گران‌ترین: جاده ۱۷ مایل درایو در مونتری پنسیلوانیا، کالیفرنیا

جاده ۱۷ مایل درایو

جاده ۱۷ مایل درایو کالیفرنیا، گران‌ترین جاده عوارضی در جهان است. هر ماشین برای پایین رفتن در آن موظف به پرداخت ۹.۲۵ دلار است، در واقع بیشتر از ۵۰ سنت برای هر مایل. این جاده، شهر پاسیفیک گروو و پبل بیچ را به هم متصل می‌کند و فقط ماشین‌ها اجازه عبور دارند و به موتور سیکلت‌ها این اجازه داده نمی‌شود.

ترسناک‌ترین پل: ترنس توکیو بِی موتور وِی در ژاپن

ترنس توکیو بِی موتور وِی

بزرگراه «ترنس توکیو بی» از طریق کانالی در خلیج توکیو، شهر کاوازاکی را به کیسارازو متصل می‌کند. این جاده تا زمان رسیدن به میانه خلیج، بسیار مستقیم و طبیعی است، ادامه جاده در زیر آب است و پل به یک تونل تبدیل می‌شود. رانندگی در تونل بسیار ترسناک به نظر می‌رسد.

باریک‌ترین: خیابان اشپرویرهوف اشتراسه درشهر رویتلینگن، آلمان

خیابان اشپرویرهوف اشتراسه

این خیابان در سال ۱۷۲۷ ساخته شده و پهنای آن در باریک‌ترین قسمتش، تنها ۳۰ سانتیمتر است. خیابان Spreuerhofstraße بسیار پیش‌تر از ماشین‌ها وجود داشته و برای عبور و مرور افراد طراحی و ساخته شده نه وسایط نقلیه.

خسته کننده‌ترین: بزرگراه ایر در استرالیا

بزرگراه ایر

بزرگراه ایر در استرالیا خسته کننده‌ترین جاده در جهان است. حتی این بزرگراه به «طولانی‌ترین جاده مستقیم استرالیا» توصیف شده است. به طول بیش از ۱۰۰۰ مایل، از میان دشت نا‌جالب نولاربور، ما‌بین غرب و جنوب استرالیا مسافرت خواهید کرد و به طول ۱۴۶ مایل، هیچ پیچ و سر‌بالایی قابل توجهی در جاده وجود ندارد.

کوتاه‌ترین: مسیر اِبِنزِر در شهر ویک، اسکاتلند

مسیر اِبِنزِر در شهر ویک

مسیر اِبِنزِر دقیقا نزدیک ۲ متر پهنا و ۱۵ سانتیمتر طول دارد. که عنوان کوتاه‌ترین خیابان در جهان را از آن خود کرده است. بخش کوچکی از این جاده را که جلوی ساختمانی که آدرس شماره ۱ مسیر اِبِنزِر است، در تصویر می‌بینید. مالک این ساختمان که قدمت آن به سال ۱۸۸۳ باز می‌گردد گفته بود، او می‌بایست تابلوی نام خیابان را جلوی ساختمان نصب می‌کرد. مسیر اِبِنزِر در سال ۱۸۸۷ در شهر ویک اسکاتلند، به عنوان یک مسیر رسمی شناخته شد.

تند و تیز‌ترین: گذر‌گاه گریمزل در کوه‌های آلپ سوئیس

گذرگاه گریمزل

اگر در کوه‌های آلپ هستید و می‌خواهید از دره هازلی به «کانتون وله» بروید، باید از گذر‌گاه گریمزل عبور کنید. این گذر‌گاه پیچ‌های تند و تیز زیادی دارد و به این معنی است که هنگام عبور از گذر‌گاه، شانس زیادی برای لذت بردن از مناظر شگفت‌انگیز دو طرف آن، ندارید.

منبع All Day

دیدگاه  

    تبلیغات