فرانسه، در صدر کشورهای محبوب گردشگران

تیم  کجارو
یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰
فرانسه، در صدر کشورهای محبوب گردشگران

فرانسه با جذب ۸۶ میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر در سال گذشته میلادی، توانست رتبه اول را در میان ۱۰ کشور اول محبوب گردشگران جهان به خود اختصاص دهد.

مطابق گزارش سازمان جهانی گردشگری، فرانسه با جذب ۸۶.۳ میلیون گردشگر در سال گذشته میلادی، رتبه اول را در میان کشورهای محبوب گردشگران در جهان به خود اختصاص داد. همچنین آمریکا با ۷۷.۹ میلیون گردشگر و اسپانیا با ۶۸.۱ میلیون گردشگر، در جایگاه‌های دوم و سوم این فهرست جای گرفته‌اند.

همچنین سال گذشته ۳۱.۵ میلیون نفر از اتباع بیگانه به روسیه سفر کرده‌­اند و به موجب آن این کشور بین مناطق مورد توجه گردشگران جهان، رتبه دهم را کسب کرده است. این در حالی است که روسیه شانس زیادی برای قرار گرفتن در پنج کشور محبوب گردشگری و کسب درآمد بیشتر از این شاخه را دارد.

طبق آمار سازمان روس توریسم، در سال گذشته درآمد روسیه از بخش گردشگری در حدود ۱۲ میلیارد دلار بوده است و کارشناسان معتقدند طبیعت زیبا و ظرفیت­‌های فرهنگی این کشور مبنای خوبی برای جذب گردشگران بوده است. علاوه بر این به دلیل نوسانات شدید ارز خارجی، سفر به روسیه برای گردشگران خارجی به صرفه‌­تر شده است. اما باید توجه داشت که یکی از موانع ورود گردشگران به روسیه، سرمای شدید در نصف بیشتر سال و اخذ روادید می‌باشد.

«یوری بارزیکین» قائم مقام اتحادیه صنعت توریسم روسیه اعلام کرد پیشنهاد لغو روادید مابین کشورهای عضو بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین، افریقای جنوبی) از طرف «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور مورد حمایت قرار گرفته و این مسئله بر حجم گردشگران و درآمد این شاخه تاثیرات زیادی خواهد گذاشت.

تصمیم دیگر این است که از روز یکم جولای، اتباع خارجی که از مرزهای هوایی و دریایی منطقه «ولادیواستوک» وارد قلمروی روسیه بشوند، می‌­توانند اجازه ورود به مدت هشت روز دریافت کنند. از این رو اتباع کشورهای چین، آسیای جنوب شرقی و حتی آمریکا می­‌توانند از این فرصت استفاده کنند. با این اقدام روسیه قصد دارد منطقه ولادیواستوک را فعال سازد.

منبع مهرنیوز
برچسب‌ها فرانسه توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات