حیواناتی فوق العاده که نسلشان منقرض شده است

هانیه احمدی | شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۰۷:۰۰

حیواناتی نظیر دایناسورها که امروزه دیگر اثری از آنها روی کره‌ی زمین دیده نمی‌شود، روزگاری وجودشان، این کره‌ی خاکی را باشکوه‌تر، زیباتر و حتی رنگین‌تر می‌کرد. حیواناتی که بنا به دلایل مختلف از جمله دخالت بشر و رویداد های طبیعتی دیگر وجود خارجی ندارند. با کجارو همراه باشید تا تعدادی از آنها را به شما معرفی کنیم. 

تیتانوبوآ (Titanoboa)

مار

تیتانوبوآ به معنای واقعی کلمه، بزرگ بوده است. یک مار تنها که وزنی بیش از ۱ تن داشته است و تا ۱۵ متر رشد می‌کرده است. این بزرگترین نمونه‌ی مار است که بشر تا به امروز شناخته و در حدود ۱۰ میلیون سال قبل منقرض شده است.

Sinosauropterxy

دایناسور

این حیوان یک نوع دایناسور غیر مرغی بود، که پرهای رنگی داشت و تا زمانی که نسل آن در بیش از ۵۰ میلیون سال قبل منقرض شود در چین زندگی می‌کرد. 

اسمایلودون (Smilodon)

ببر

اسمایلودون که به دلیل ظاهرش اغلب با عنوان «ببر دندان شمشیری» از آن نام برده می‌شود، در اصل یک ببر نیست. اسمایلودون‌ها در دشت‌های شمال و جنوب آمریکا تردد داشتند. آنها با آخرین عصر یخبندان از بین رفته و در حدود ۱۰ هزار سال پیش ناپدید شدند. 

گرگ وحشت (Dire wolf)

گرگ

گرگ وحشت، زمانی که روی زمین زندگی می‌کرده واقعا یک حیوان عظیم الجثه بوده است، البته نه با ابعادی که این روزها در یک سریال پرطرفدار به نام «Game of Thrones» به تصویر کشیده می‌شوند. این گرگ تا حدود ۱۰ هزار سال پیش که نسلش منقرض شود، در شمال آمریکا زندگی می‌کرد. وزن آن بیشتر از گرگ‌های خاکستری بود و بسیار شبیه به American alsatian امروزی هستند.

گوزن شمالی ایرلندی 

گوزن

گوزن ایرلندی بزرگترین نمونه از گوزن است که تاکنون وجود داشته و صرف نظر از نام آن، این حیوان در تمامی اوراسیا تردد می‌کرده است. نسل این حیوان غول پیکر نزدیک به ۸۰۰۰ سال پیش منقرض شده است. 

شیر غارنشین (Cave lion)

شیر

شیر غارنشین یا شیر غارنشین اوراسیایی با نام علمی Panthera spelaea،  بزرگترین نمونه‌ی شیری است که روی کره‌ی زمین زندگی کرده است. یک گروه شکارچی از این شیر می‌توانستند در یک بعداز ظهر یک گله را شکار کنند. این شیر حدود ۲۰۰۰ سال قبل منقرض شده است. 

کبوتر وحشی آمریکای شمالی 

کبوتر

این کبوتر یکی از مشهورترین نمونه‌های پرندگان در آمریکای شمالی بوده که منقرض شده است. این پرنده‌ی چند رنگی، برای میلیون‌ها سال در آسمان پرواز کرد اما سرانجام شکار بیش از حد این گونه منجر به انقراض آن شد. آخرین کبوتر وحشی در سال ۱۹۱۴ در باغ وحش مرد. 

جغد خندان (laughing owl)

جغد

جغد خندان که با نام جغد صورت سفید هم شناخته می‌شود در سال ۱۹۱۴ و البته مدت کوتاهی پس از کشف آن در سال ۱۸۴۵، منقرض شد. آنها قبل از شکار زیاد و انقراض در زلاندنو زندگی می‌کردند.

خرس طلایی کالیفرنیا  (California Golden Bear)

خرس

خرس طلایی کالیفرنیا که در پرچم همین ایالت هم دیده می‌شود و نام آن به  تیم‌های ورزشی در ایالت هم داده شده است، در سال ۱۹۲۲ نسلش منقرض شده است. 

وزغ طلایی 

وزغ

وزغ طلایی در سال ۱۹۶۶ و در جنگل‌های استوایی اطراف کاستاریکا کشف شد و آخرین نمونه از آن در سال ۱۹۸۹ در جنگل دیده شده است. 

مقالات مرتبط:

منبع allday

دیدگاه  

    تبلیغات