طرح های ایرانی لباس در جشنواره بین المللی پوشش اسلامی و دریافت عنوان برتر

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
طرح های ایرانی لباس در جشنواره بین المللی پوشش اسلامی و دریافت عنوان برتر

طرح‌های ایرانی لباس ارائه‌ شده در جشنواره بین‌المللی پوشش اسلامی كه در پایتخت روسیه برگزار شد، عنوان برتر دیپلم افتخار را كسب كرد.

از میان ۱۰۰ شركت‌كننده طرح‌های اسلامی لباس از كشورهای مختلف، «همراز دیده خانی» طراح ایرانی توانست دیپلم افتخار واندی گروپ (wandi group) برگزاركننده این جشنواره را بابت ارائه بهترین نمونه از اصالت‌های شرقی و ایرانی را دریافت كند.

كاربرد نمادها و اصالت شرقی، تنوع در رنگ‌بندی، استفاده از نقوش اصیل ایرانی و پارچه‌های متنوع، از مهمترین دلایل هیات داوران در انتخاب شركت‌كننده ایرانی اعلام شد و دیپلم افتخار به دیده خانی اهدا شد.

نمایشگاه سه روزه لباس و پوشش‌های ایرانی- اسلامی ویژه فصل بهار در مجموعه نمایشگاهی «كراسنایا اكتیابر» در مسكو میزبان نمایندگانی از ۲۵ كشور اسلامی و پنج جمهوری فدراسیون روسیه بود.

هدف از برگزاری این جشنواره كه غیرمسلمانان نیز شركت گسترده‌ای در آن داشتند، ارائه جدیدترین و به روزترین طرح‌ها و لباس‌ها از برترین برندهای بین‌المللی در عرصه پوشش اسلامی و ترویج سبک زندگی بر اساس فرهنگ و مفاهیم اسلام اعلام شده است.

دیده خانی، همكار كارگروه ساماندهی مد و لباس ایران و برگزیده جشنواره لباس اسلامی مسكو بیان كرد که سبک كار ارائه شده كه به عنوان طرح‌های برتر مورد توجه قرار گرفت، تلفیقی از سبک ایرانی و تاتار است كه از اجزای اصیل همچون قلمكاری، طرح شاه عباسی، سوزن‌دوزی بلوچستان و نقاشی با دست استفاده شده است.

این طراح ایرانی در مورد حضور خود در جشنواره لباس اسلامی مسكو گفت که موفقیت حضور در این جشنواره با معرفی پوشش لباس ایرانی و اسلامی، نشانه ارزش والای فرهنگ، سنت و ارزش‌های ما و در كل سبک زندگی ایرانی است.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها مسکو

    دیدگاه