احتمال ورود گرد و خاک عراق به کشور

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
احتمال ورود گرد و خاک عراق به کشور

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود موج بارشی به کشور وضعیت بارش‌های بهاره در مناطق مختلف را تشریح کرد و از احتمال نفوذ توده گرد و خاک از سوی عراق به کشورمان خبر داد.

«احد وظیفه»، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، ضمن اشاره به ورود موج بارشی به کشور گفت:

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز یک موج بارشی از سمت نوار غربی وارد کشور شده و به تدریج بخش‌هایی از شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج با شمالی شدن جریانات، سواحل دریای خزر را نیز در بر می‌گیرد و سبب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در این نواحی خواهد شد.

وی با بیان اینکه دریای خزر طی امروز و فردا مواج خواهد بود، گفت که در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه، ۹ تا ۱۱ اردیبهشت، استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور تحت تأثیر بارندگی‌های بهاری ناشی از این سامانه قرار می‌گیرند. البته شدت بارش‌های امروز برای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و بخش‌های شمالی استان اردبیل است.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه به تدریج از روز پنجشنبه تا شنبه در سواحل دریای خزر کاهش دما پیش‌بینی می‌شود، افزود احتمال شکل‌گیری توده گرد و خاک روی عراق و نفوذ آن به سمت غرب و جنوب غرب کشور طی پنج شنبه و جمعه وجود دارد.

وظیفه در خاتمه بیان کرد که آسمان تهران در روزهای جمعه و شنبه، ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت، نیمه‌ابری، در پاره‌ای نقاط ابری، گاهی رگبار و رعد و برق، همراه با وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۳۰ و ۲۰ و ۲۷ و ۲۱ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات