فرود اضطراری در مهرآباد برای نجات جان یک بیمار

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
فرود اضطراری در مهرآباد برای نجات جان یک بیمار

خلبان نوع‌دوستی با فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد جان یک مسافر را که دچار حمله‌ قلبی شده بود، نجات داد.

پرواز ایرباس به شماره ۲۲۱۸ از مبدأ نجف که باید ساعت ۱۷:۳۰ بعدازظهر وارد فرودگاه امام خمینی (ره) می‌شد، قبل از رسیدن به این فرودگاه به دلیل اینکه خانم ۶۵ ساله‌ای از میان مسافران این پرواز دچار حمله‌ی قلبی شده و بیهوش شد، ناچار به فرود اضطراری شد.

به دنبال این اتفاق کادر پرواز و پزشک هواپیما سعی می‌کنند بیمار را احیا کنند و خلبان نیز تصمیم به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد می‌گیرد. پس از آن بیمار به بیمارستان شریعت رضوی مهرآباد جنوبی منتقل شده و در حال حاضر در آنجا بستری است. حال عمومی این خانم مساعد گزارش شده است.

خوش‌چهره، همسر بیمار در این‌باره گفت:

پرواز همسر من قرار بود ساعت ۱۷:۳۰ در فرودگاه امام بنشیند که ناگهان به ما خبر دادند هواپیما در فرودگاه مهرآباد نشسته است. وقتی ماجرا را جویا شدیم، متوجه شدم که به دلیل افت فشار، حال همسرم بد شده و خلبان مجبور به فرود اضطراری شده است.

وی با تشکر از خلبان این پرواز گفت که از خلبانی که با حس انسان‌دوستانه جان همسرم را نجات داد، تشکر می‌کنم.

همچنین «عباس مصیبی»، مشاور ارتباطات و رسانه‌ شرکت هواپیمایی قشم در تشریح جزئیات این اتفاق گفت که طبق شنیده‌ها تنفس این بیمار برای چند لحظه قطع شده که با کمک مهمانداران و پزشک هواپیما احیا شده است.

وی ادامه داد که کاپیتان «علی‌اکبر طالبی»، خلبان شرکت هواپیمایی قشم با این اقدام شجاعانه و فداکارانه جان بیمار را نجات داده، البته به دنبال این اقدام شرکت قشم متحمل هزینه‌ مجدد شده و بعد از سوخت‌گیری در فرودگاه مهرآباد به سمت فرودگاه امام حرکت کرده و مسافران را به مقصد رسانده است.

منبع ایسنا

دیدگاه