تردد هواپیماهای ۴۰ شرکت خارجی و ظرفیت فرودگاه‌های ایران

تیم  کجارو
دوشنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰
تردد هواپیماهای ۴۰ شرکت خارجی و ظرفیت فرودگاه‌های ایران

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه حدود ۴۰ شرکت هواپیمایی خارجی در حال انجام پرواز به فرودگاه‌های مختلف کشور هستند، توضیح داد که فرودگاه‌های ایران چقدر آماده پذیرش هواپیماهای غول‌پیکر هستند.

 «مقصود اسعدی‌سامانی» درباره اینکه فرودگاه‌های ایران چقدر آماده پذیرش پروازهای شرکت‌های بین‌المللی هستند، گفت:

فرودگاه‌های ایرانی که به‌عنوان فرودگاه‌های بین‌المللی شناخته می‌شوند، خدماتی را در سطح استانداردهای بین‌المللی ارائه می‌دهند. ولی قطعاً هرچقدر فرودگاه‌های ایران توسعه یابند و بتوانند خدمت‌رسانی بهتری داشته باشند و امکانات نشست و برخاست هواپیماهای غول‌پیکر خارجی را برای ایرلاین‌های غیر ایرانی فراهم کنند، عاملی برای جذب تردد بیشتر مسافران کشورهای دیگر خواهد بود و درنتیجه، افزایش درآمد کشور در سرجمع فعالیت صنعت هوایی رخ خواهد داد.

وی در ادامه درباره ‌پیش‌بینی خود از آینده ورود ایرلاین‌های خارجی به آسمان ایران گفت که هم‌اکنون حدود ۴۰ شرکت هواپیمایی خارجی در حال انجام پرواز به فرودگاه‌های مختلف کشور هستند و این آمادگی در ایران وجود دارد که هر ایرلاین خارجی که تمایل داشته باشد در ایران فعالیت کند، بر اساس موافقت‌نامه‌هایی که بین سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران با هواپیمایی کشوری آن کشور منعقد خواهد شد، بتوانند پروازهای دو‌جانبه را با ایران برقرار کنند. یعنی هواپیماهایشان در فرودگاه‌های ایران بنشینند و پذیرای هواپیماهای خارجی در آسمان خود باشند.

اسعدی سامانی همچنین در مورد بازگشت مجدد ایرلاین‌های خارجی چون ایرفرانس به ایران بیان کرد که برنده واقعی در این عرصه مسافران هستند و البته این فرصت جدیدی برای استفاده آن‌ها از ایرلاین‌های خارجی است، ضمن اینکه مسافران می‌توانند سریع‌تر، بهتر و راحت‌تر به بلیت موردنظر خود در مسیرهایی که این ایرلاین پرواز دارد، برسند

برچسب‌ها هواپیمایی

دیدگاه