«جولیا رابرتز» سفیر گردشگری هند خواهد شد

تیم  کجارو
یکشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
«جولیا رابرتز» سفیر گردشگری هند خواهد شد

وزارت گردشگری هند در حال انجام مذاکره برای همکاری با «جولیا رابرتز»، بازیگر سرشناس هالیوودی در زمینه‌ی جذب گردشگر به هند است.

وزارت گردشگری هندوستان، از «جولیا رابرتز»، هنرپیشه آمریکایی فیلم‌هایی چون‌ «بخور، نیایش کن، عشق بورز» و «زن زیبا» برای توسعه صنعت گردشگری خود در جهان از طریق تبلیغ ورزش یوگا کمک می‌گیرد.

«رابرتز» در فیلم «بخور، نیایش کن، عشق بورز» نقش زنی را بازی کرده که پس از طلاق راهی هند می‌شود تا از طریق ورزش یوگا و آیین‌های مردم این کشور دردهای روحی خود را التیام بخشد.

یکی از مقامات وزارت گردشگری این کشور اعلام کرد که برای به سرانجام رسیدن این طرح به تایید و همیاری وزیر گردشگری و نخست‌وزیر نیاز دارد. اگر این پروژه تایید و عملی شود، «رابرتز» چهره جهانی گردشگری هندوستان خواهد شد.

علاقه این بازیگر زن به ورزش یوگا شهرت فراوانی دارد و او بارها تاکید کرده که این تمرینات چقدر به کاهش استرس و دستیابی به آرامش او کمک کرده‌ است. «رابرتز» یکی از چهره‌هایی است که در کشور خود یوگا را تبلیغ و هر از چند گاهی به هند سفر می‌کند. گفته می‌شود «جولیا رابرتز» ۴۸ ساله «پراتیاهارا»، ‌پنجمین مرجله از مراحل هشت‌گانه یوگا را گذرانده است.

یوگا

قرار است این کمپین «هنر، سرزمین یوگا» نام‌گذاری شود و هدف آن تقویت قدرت‌های نرم هند و جذب گردشگران خارجی برای اقامت طولانی‌تر و یادگیری آموزه‌های یوگا تعریف شده است. این طرح در صورت حمایت دولت هند از ماه ژوئن آغاز می‌شود.

این بازیگر هالیوودی که در سال ۱۹۹۰ با نقش‌آفرینی در فیلم «زن زیبا» خود را به عنوان یکی از ستاره‌های هالیوودی مطرح کرد، ۱۵ سال پیش برای بازی در فیلم «ارین براکویچ» ساخته «استیون سودربرگ» موفق به کسب جوایز متعددی از جمله جایزه اسکار، بافتا و گلدن گلوب بهترین بازیگر زن شد. در سال ۲۰۱۶ «جولیا رابرتز» دو فیلم «مانی مانستر» به کارگردانی «جودی فاستر» و «روز مادر» ساخته «گری مارشال» را روی پرده‌ی نقره‌ای دارد.

منبع ایسنا

دیدگاه