حمله انتحاری در کابل؛ ۲۸ کشته و ۳۲۷ زخمی

حمله انتحاری در کابل؛ ۲۸ کشته و ۳۲۷ زخمی

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۳۱ فروردین ۹۵ ساعت ۲۰:۴۵

انفجار انتحاری امروز در کابل ۲۸ کشته و ۳۲۷ زخمی برجای گذاشت.

در حمله امروز به کابل، یک خودرو مملو از مواد منفجره در نزدیک یک شعبه اداره امنیت ملی که مسئول محافظت از رجال برجسته است، در محله پل محمودخان در مرکز کابل منفجر شد.

سخنگوی پلیس کابل گفت که انفجار در یک ایستگاه پرازدحام در کنار شعبه اداره امنیت ملی روی داده است. به گفته او، بیشتر قربانیان این انفجار غیرنظامیان هستند.

به گفته این سخنگو در این حمله دو مهاجم دست داشتند که یکی از آنها در آغاز خودروی مملو از مواد منفجره خود را منفجر کرد و فرد دوم به درگیری با نیروهای امنیتی ادامه می‌داد، اما با کشته شدن او درگیری در محل رویداد پایان یافت.

او همچنین گفت که ۱۸۲ زخمی در بیمارستان‌ها هنوز تحت درمان هستند و باقی زخمی‌ها پس از درمان مرخص شدند و آن‌هایی که نیاز به مواظبت بیشتر داشتند، در بیمارستان‌ها ماندند.

در پی این حمله انتحاری آژیر هشدار سفارت آمریکا در پایتخت این کشور به صدا درآمد.

دود سیاه غلیظی در اطراف سفارت آمریکا در کابل حدود ساعت ۹:۴۵ صبح به وقت محلی مشاهده شد.

این انفجار که چند روز پس از اعلام آغاز حملات بهاره‌ طالبان رخ داده است، هیچ خسارتی به سفارت آمریکا در کابل وارد نکرد.

طالبان که مسئولیت حمله امروز را به عهده گرفته هشدار داده بود در جریان حملات بهاره تحت عنوان «عملیات عمری» حملات گسترده‌ای را علیه مواضع «دشمن» صورت خواهند داد.

دولت کابل امیدوار است طالبان را برای پایان دادن به این درگیری‌های طولانی به پای میز مذاکره بازگردانند.

انفجار امروز در منطقه پر رفت و آمد در کابل در نزدیکی اداره امنیت ملی، کاخ ریاست جمهوری، وزارت دفاع و بسیاری از ساختمان‌های مهم دولتی رخ داد. این انفجار پنجره ساختمان‌ها تا شعاع ۱۰ مایلی را لرزاند و بسیار مهیب بود.

منبع ایسنا
برچسب‌ها تروریسم لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات