کودکان زیر ۷ سال، رایگان به کیش سفر می‌کنند

کودکان زیر ۷ سال، رایگان به کیش سفر می‌کنند

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۳۱ فروردین ۹۵ ساعت ۱۰:۳۰

معاون گردشگری کیش از اجرای طرح ویژه «سفر رایگان کودکان زیر هفت سال» همزمان با برگزاری جشنواره تابستانی در این جزیره خبر داد.

«محمد محب خدایی» معاون گردشگری کیش با بیان این که کیش امسال متفاوت‌ترین جشنواره تابستانی را تجربه می‌کند، گفت:

ما دنبال ارائه الگو و تبیین واژه تحول در گردشگری کشور هستیم، برای همین در جشنواره امسال تاکید ویژه‌ای روی کودکان شده است.

وی افزود که جشنواره تابستانی کیش از اول خردادماه آغاز می‌شود که همزمان با آن، طرح «جزیره آب‌نبات چوبی» با محوریت کودکان زیر هفت سال، اجرا خواهد شد. تاکید اصلی این جشن بر گردشگری سلامت است که متناسب با آن برای طیف‌ها و گروه‌های سنی مختلف، برنامه‌ی ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

او همچنین درباره طرح سفر رایگان کودکان زیر هفت سال به جزیره کیش، توضیح داد:

در جشنواره‌ی تابستانی امسال سعی شده هزینه سفر خانوار ایرانی به کیش کاهش یابد. طبق هماهنگی با هتل‌ها و شرکت هواپیمایی که زیر نظر سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت می کند، تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده تا زمینه سفری ارزان و بانشاط برای ایرانی‌ها فراهم شود. همزمان با این اقدام، کودکان زیر هفت سال نیز از بلیت هواپیما و اقامت رایگان بهره‌مند خواهند شد.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد که سهمیه ویژه‌ای برای سازمان‌های دولتی در نظر گرفته شده تا کارمندان آنها نیز از امتیاز سفرهای اقساطی و تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوند.

خدایی سپس از اجرای طرح «رالی باس» همزمان با برگزاری جشنواره تابستانی خبر داد و افزود که این برنامه در کنار رالی خانوادگی که چهارمین سال خود را سپری می‌کند، برگزار خواهد شد. رالی باس، یک سفر تلفیقی است که با مشارکت استان‌هایی که امکان برقراری پرواز از کیش را دارند، اجرا می‌شود و تعاملات لازم نیز با آن‌ها صورت گرفته است.

وی گفت که در اجرای این رالی از اتوبوس‌های VIP استفاده می‌شود تا امنیت و رفاه مسافران تامین شود. طول این سفر پنج تا شش روز خواهد بود که دو روز آن به گشت در جزیره کیش اختصاص دارد و باقی روزها در فاصله شهر مبداء تا جزیره سپری خواهد شد. مسافران مسیر رفت را زمینی و برگشت را هوایی طی می‌کنند.

خدایی اضافه کرد که ثبت نام در «رالی باس» که محوریت آن ایرانگردی است، از ۲۰ روز دیگر آغاز می‌شود.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد که تلاش می‌کنیم فضایی در این جزیره ایجاد شود که کیش، جایگزین مقاصد دیگری چون ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس شود.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات