جاری شدن کف در شهر فوکوکای ژاپن بعد از زلزله

جاری شدن کف در شهر فوکوکای ژاپن بعد از زلزله

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۳۱ فروردین ۹۵ ساعت ۰۹:۴۵

فوکوکا شهری در جنوب ژاپن و در فاصله ۹۰ کیلومتری از مرکز زلزله اخیر ژاپن قرار دارد. پس از زلزله، کفی عجیب در سطح خیابان‌های مرکزی شهر فوکوکا ظاهر شد که علت آن مشخص نیست!

چند روز پیش زلزله‌ای به قدرت ۷/۳ ریشتر ژاپن را لرزاند. در اولین ساعات صبح شنبه، یا به عبارتی تنها چند ساعت پس از زلزله مهیب ژاپن، پوششی از کف در خیابان‌های مرکزی شهر فوکوکا پدیدار شد.

کاربران شبکه اجتماعی توئیتر تصاویری از کف پخش شده در سطح خیابان را به اشتراک گذاشتند و برخی آن را «منزجر کننده» نامیدند.

فوکوکای ژاپن

«کازوکی نابتا» که در محله صنعتی تنجین، جایی که کف‌ها ظاهر شدند، زندگی می‌کند، می‌گوید:

من به عینه بلافاصله پس از زلزله شاهد آن کف‌ها بودم.

برخی می‌گویند که احتمالا زلزله موجب ترکیدن یکی از لوله‌های زیرزمینی شده و همین مسأله باعث پدیدار شدن کف در سطح خیابان‌های مرکزی شده است.

آقای نابتا می‌گوید که مردم به سرعت از این اتفاق عکس گرفته و روی توئیترشان قرار می‌دادند. از آنجایی که این خیابان به منزل من نزدیک بود، شخصاً به آنجا رفتم تا ببینم اوضاع از چه قرار است. آنجا یک ماشین آتش‌نشانی قرار داشت. چیز خاصی نبود و کف معمولی بود.

فوکوکا در فاصله ۹۰ کیلومتری کوماموتو قرار دارد، جایی که قدرتمندترین لرزه‌ها احساس شد. ساکنین شهر فوکوکا نیز وجود لرزه‌های شدید را تأیید کردند، اما آسیب جدی به ساختمان‌های این شهر وارد نشد. زلزله اخیر ژاپن موجب کشته شدن ۲۹ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۵۰۰ نفر شد.

سخنگوی شهرداری فوکوکا از وجود کف‌ها در سطح خیابان ابراز بی‌اطلاعی کرده که همین مسأله به مرموز ماندن این اتفاق افزود.

منبع تابناک
برچسب‌ها زلزله لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات