۱۱ مقصد از صمیمی‌ترین شهرهای گردشگری دنیا

سارا صریحی | چهار شنبه, ۱ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

هنگام سفر به برخی شهرها به هیچ عنوان احساس غریبی نخواهیم کرد و براحتی می‌توانیم با مردم آن منطقه ارتباط برقرار کنیم.در واقع این یکی از ویژگی‌های مثبت جذب توریست است که وجودش باعث شهرت و نبودش باعث بدنامی شود.با کجارو همراه باشید تا با هم صمیمی‌ترین شهرهای گردشگری دنیا را بشناسیم.

ملبورن، استرالیا

ملبورن

یکی بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی، ملبورن است. مردم ملبورن اغلب و بدون توجه به اینکه مشغول چه کاری هستند، آرام و خوشحال بوده و جمعیت چندملیتی ملبورن نیز در صحبت از پیشینه و تجربه‌هایشان بسیار راحت هستند. مردم این شهر عاشق قهوه‌ بوده و از این رو کافی‌شاپ‌ها همیشه پر از مشتری هستند.

نیوکاسل، انگلستان

نیوکاسل

با اینکه اغلب مردم دنیا انگلیسی‌ها را به عنوان مردمی سرد و خشک می‌شناسند، باید گفت که رفتار دوستانه در شمال این کشور موج می‌زند. ممکن است به خاطر لهجه‌ی غلیظ مردم این مناطق چیز زیادی از صحبت‌هایشان دستگیرتان نشود ولی نمی‌شود خونگرمی و میهمان‌نوازی‌شان را نادیده گرفت.

بوینس آیرس، آرژانتین

بوینس آیرس

این شهر را می‌توان یکی از شادترین و صمیمی‌ترین شهرهای آمریکای جنوبی دانست. در بوینس‌آیرس فرهنگ اروپایی به وضوح قابل مشاهده است. بومیان این شهر فضای لازم برای لذت بردن توریست‌ها را فراهم می‌آورند. فرقی نمی‌کند مشغول چه کاری باشید، بوینس‌آیرس همیشه چیزی برای مسحور کردن شما دارد. کافی است کمی از خودتان بیرون بیایید و به راحتی رابطه‌ی دوستی برقرار کنید.

هالیفکس، نوا اسکوشیا، کانادا

هالی فکس

کانادایی‌ها شهرت خوبی در برقراری رابطه‌ی دوستی با غریبه‌ها ندارند اما این ویژگی در ساحل شرقی، جایی که محلی‌ها از هر فرصتی برای آغاز مکالمه با شما استفاده می‌کنند، صدق نمی‌کند. هالیفکس که پیش از این پایتخت آتلانتیک کانادا بوده، یک شهر دیدنی است که می‌توانید با قدم زدن در آن و بازدید از موزه‌هایی چون ماری‌تایم و گالری هنر نوا اسکوشیا تاریخ را به تماشا بنشینید.

در این شهر حتما باید از غذاهای دریایی امتحان کنید. هالیفکس به واسطه‌ی پنج دانشگاهی که دارد شهری جوان و زنده محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند اهل کجا باشید، هالیفکس به خوبی پذیرای شما خواهد بود.

سیم ریپ، کامبوج

سیم ریپ

این شهر که خانه‌ی معابد معروف انگکور وات است، از نظر تعداد گردشگر چیزی کم ندارد. بیشتر مناطق این شهر محیطی دوستانه دارند و گردشگران و محلی‌ها در کنار هم در بازارها، مغازه‌ها و جشن‌ها دیده می‌شوند. وجود تعداد زیادی رستوران و کافه، این شهر را برای گردشگران محبوب کرده است.

چیانگ مای، تایلند

چیانگ مای

اگر می‌خواهید تایلند واقعی را ببینید باید به شهر چیانگ‌مای که دومین و بزرگترین شهر این کشور است، سفر کنید. چیانگ‌مای که در شمال "سرزمین لبخندها" واقع شده، جزء مقاصد مورد علاقه‌ی مسافران و گردشگران است. در این شهر می‌توان هم در مناطق شلوغ و پرازدحام وقت گذراند و هم در مناطق ساکت و جنگل‌های عجیب و غریب ریلکس کرد.

فلوریدا کیز، فلوریدا

فلوریدا کیز

فلوریدا را با آفتاب، سواحل و جزایرش می‌شناسند. حالا وقتی به جنوب این ایالت و شهر فلوریداکیز سفر می‌کنیم، گرمی بیشتری را با وجود تفریحاتی چون غواصی در ساحل کی لارگو و خوردن غذای دریایی تازه در بیگ پاین کی احساس خواهیم کرد. فرقی نمی‌کند کدام جزیره را برای گذراندن وقت انتخاب کنید، محلی‌ها و مشتری‌های ثابت کافه‌ها و رستوران‌ها براحتی با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

آکلند، نیوزلند

آکلند

آکلند که آن را به عنوان یکی از صمیمی‌ترین شهرهای دنیا می‌شناسند، پر از مکان‌های دیدنی و محلی‌هایی است که علاقه‌ی زیادی به نشان دادن آنها به شما دارند. در آکلند می‌توان محیط زیبا، هوای تازه و اقتصاد در حال رشد را با هم در یک جا مشاهده کرد. اجازه دهید محلی‌ها مکان‌های مختلف را به شما نشان دهند و از برقراری رابطه‌ی دوستانه با آنها نترسید.

گالوی، ایرلند

گالوی

اگر از اهالی سفر بخواهید که از شهرهای مهمان‌پذیر و صمیمی برایتان بگویند، حتما نام گالوی را خواهید شنید. خیابان کوئی مکانی بسیار مناسب برای استفاده از کافه‌ها، رستوران‌ها و پرسه در کوچه‌های قدیمی است. با اینکه از نظر ظاهری این شهر شباهت‌های زیادی به مادرید، موناکو یا لیزبون دارد، براحتی می‌توان تاثیر محلی‌های گالوی را در شهر دید.

بارسلونا، اسپانیا

بارسلونا

بارسلونا در سال‌های اخیر بسیار نزد مسافران و گردشگران محبوب شده است. در این شهر می‌توان انواع رستوران از بسیار ارزان تا خیلی شیک را دید و در آنها از خوراک‌های مختلف امتحان کرد. این شهر اسپانیا به خاطر تیم فوتبال و سواحلش شهرت بسیاری دارد. کوله‌پشتی‌گردها، مسافران و گردشگران خارجی این شهر را به خاطر فرهنگ پر جنب و جوش آن به مادرید ترجیح می‌دهند.

بوراکی، فیلیپین

بوراکی

فیلیپینی‌ها  از شادترین مردم دنیا هستند و همین ویژگی از آنها انسان‌هایی صمیمی ساخته است. طبیعت خونسرد، راحت و به دور از هرگونه تفاخر مردم این کشور باعث شده است که هر کس به فیلیپین سفر کند از گرمای مردم آن بگوید. جزیره‌ی بوراکای هم از بسیاری از جهات مثل انواع غذاها و سواحل دست‌نخورده یک مقصد گردشگری مناسب است.

مطالب مرتبط:

    منبع huffingtonpost

    دیدگاه