ورود به ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

سعیده خلیلی‌صفا | شنبه, ۲۸ فروردین ۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

منظره قابل تماشا از پنجره هواپیما صرفا محدود به ابرهای سفید و لکه‌های قهوه‌ای روی زمین نیست، بلکه هنگام فرود هواپیما جذاب‌تر و جالب‌تر می‌شود و برخی از فرودگاه‌های جهان نیز دارای منظره بی‌نظیری هستند. برای مشاهده ۱۰ منظره برتر فرودگاه‌های جهان در ادامه همراه کجارو باشید!

مشاهده منظره فرودگاه‌ از فراز آسمان بسیار جالب و هیجان‌انگیز است.

در ابتدای سال جاری، وب‌سایت PrivateFly تحقیقی جهانی را در مورد منظره فرودگاه‌های جهان انجام داده و پس از بررسی نتایج، ۱۰ فرودگاه از میان ۱۴۷ فرودگاه سراسر جهان، به عنوان خوش‌منظره‌ترین فرودگاه‌ها انتخاب شده‌اند. طبق ۳۰۰۰ رای جمع‌آوری شده در ماه‌های مارس و آوریل، فرودگاه کوئینز‌تاون نیوزیلند رتبه نخست را کسب کرده و رتبه‌های بعدی به ترتیب در اختیار فرودگاه McCarran لاس‌وگاس و فرودگاه Nice Cote D'Azur فرانسه است. طبق اظهارات مدیرعامل PrivateFly این لیست ترکیبی از فرودهای خوش‌منظره برای مسافران و همچنین خلبان‌ها ارائه کرده است. به هنگام پرواز بر فراز این فرودگاه‌ها شاهد منظره‌های زیبایی اعم از کوه‌ها، آسمانخراش‌ها و .... از پنجره خواهید بود.

در سال‌های قبل نیز رتبه نخست در اختیار فرودگاه‌های نیس کوت دازور فرانسه (۲۰۱۴)، سنت مارتن کارائیب (۲۰۱۳) و باررا اسکاتلند (۲۰۱۲) قرار داشت.

۱. فرودگاه کوئینز‌تاون، نیوزلند

رویکردی بر ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

این فرودگاه در در ناحیه جنوب‌ غربی جزیره جنوبی نیوزیلند قرار دارد و بر فراز این فرودگاه می‌توان شاهد مناظر زیبای کوه‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌های وحشی بود.

۲. فرودگاه مک‌کارن لاس‌وگاس، ایالات متحده

رویکردی بر ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

پدیدار شدن منظره شگفت‌انگیز شهر لاس‌وگاس در میان بیابان و مشاهده بلوار آن از بالا بسیار هیجان‌انگیز است.

۳. فرودگاه نیس کوت دازور (Nice Cote D'Azur Airport)، فرانسه

رویکردی بر ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

این فرودگاه در فاصله ۶ کیلومتری جنوب‌غربی شهر نیس و در ناحیه AlpesMaritimes فرانسه قرار دارد و مسافران به محض ورود وارد منطقه کوت دازور کشور فرانسه می‌شوند.

۴. فرودگاه باررا، اسکاتلند

رویکردی بر ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

تنها فرودگاه جهان که دارای برنامه برای پرواز و فرود جت‌های شخصی در ساحل است. به هنگام جزر و مد، باند فرودگاه زیر آب قرار می‌گیرد.

۵. فرودگاه سنت مارتن (فرودگاه بین‌المللی پرنسس جولیانا)، کارائیب

رویکردی بر ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

در این فرودگاه در لحظه نزدیک شدن هواپیما افراد حاضر در ساحل سریع دست به کار شده و تلاش می‌کنند تا این لحظه هیجان‌انگیز را با دوربین‌های عکاسی خود ثبت کنند.

۶. فرودگاه سبا (Juancho E Yrausquin)، جزایر کارائیب هلند

رویکردی بر ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

تنها فرودگاه موجود در جزیره سبای کارائیب که دارای کوتاه‌ترین باند پرواز تجاری جهان به طول ۲۰۹۰ کیلومتر است که صرفا قابل استفاده برای هواپیماهای کوچک و هلی‌کوپتر است. اطراف این فرودگاه پوشیده از تپه‌هایی است که تا داخل دریا امتداد می‌یابند.

۷. فرودگاه بیلی‌ بیشاپ، کانادا

رویکردی بر ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

فرودگاه تورنتو که با امکانات محدودی در جزیره‌ای در دریاچه آنتاریو، بزرگترین شهر کانادا قرار دارد. امکان دسترسی به این فرودگاه فقط با کشتی امکان‌پذیر بوده و توسط خطوط هوایی محلی، پروازهای خصوصی و اورژانس‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

۸. فرودگاه گیبرالتار، انگلستان

رویکردی بر ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

این فرودگاه در فاصله ۵۰۰ متری مرکز شهر قرار داشته و باند فرود آن یکی از جاده‌های اصلی جزیره است. از این رو، هنگام نشست و برخاست هواپیما، عابران و خودروها مجبور به توقف هستند.

۹. فرودگاه لندن، انگلستان

رویکردی بر ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

به دلیل نزدیکی فرودگاه به مرکز شهر، نیازی به استفاده از قطار سریع‌السیر نیست و از پنجره هواپیما می‌توان منظره بی‌نظیر لندن و تامس را مشاهده کرد. ولی برخلاف منظره زیبا، فرود در این فرودگاه لندن خلبان‌ها را دچار مشکل می‌کند. باند فرودگاه ۵.۸ درجه در خلاف حد معمول (۳ درجه) است.

۱۰. فرودگاه کیپ‌تاون، آفریقای جنوبی

رویکردی بر ۱۰ فرودگاه خوش‌ منظره جهان

طبق نتایج نظرسنجی این فرودگاه در رده دهم قرار داشته و به هنگام پرواز بر فراز این فرودگاه می‌توانید منظره بی‌نظیری از کوه‌های معروف آفریقای جنوبی را در فاصله ۴۷ کیلومتری فرودگاه مشاهده کنید. 

  

مطالب مرتبط:

    منبع edition
    برچسب‌ها فرانسه جهانگردی

    دیدگاه