امکان خرید با اثر انگشت برای گردشگران در ژاپن

امکان خرید با اثر انگشت برای گردشگران در ژاپن

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۲۵ فروردین ۹۵ ساعت ۱۷:۳۰

مقامات ژاپنی با بهره‌گیری از فناوری‌های مدرن به گردشگران این امکان را می‌دهند که تنها با اثر انگشت خود قیمت کالاهای خریداری شده خود را بپردازند.

با به کارگیری سیستم پرداخت نوین، از این پس گردشگران خارجی در شهرها و مقصدهای گردشگری ژاپن می‌توانند تنها با استفاده از اثر انگشت و بدون نیاز به استفاده از کارت اعتباری یا پول نقد، هزینه کالاها و خدمات خریداری شده خود را بپردازند.

این سیستم که تابستان آینده به طور آزمایشی راه‌اندازی میشود به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که گردشگران می‌توانند پس از انجام مراحل مربوط به تایید هویت خود هرگونه کالایی را از فروشگاه‌ها و مراکز تجاری خریداری کنند. همچنین می‌توانند ازجزییات عملیات تراکنش حساب خود حین پرداخت با کارت‌های اعتباری خود مطلع شوند.

دولت ژاپن با ارایه این سیستم قصد دارد تا گردشگران خارجی را تا زمان برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو و بازی‌های پاراالمپیک تشویق کند بیش از پیش به این کشور سفر کنند.

با استفاده از این سیستم گردشگران همچنین درصورت تمایل قادر به ارایه یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود در فرودگاه‌ها خواهند بود.

مردم با این روش به سادگی باید دو انگشت خود را روی جای معینی بر روی دستگاه قرار دهند که به سرعت جزییات و مشخصات کامل مالک و اطلاعات شخصی فرد صاحب انگشت را تشخیص می‌دهد.

این سیستم مقامات دولتی را امیدوار کرده که هرگونه نگرانی درمورد استفاده از کارت‌های اعتباری جعلی یا سواستفاده از کارت اعتباری دیگران از میان برود.

طبق همین گزارش تا کنون بیش از ۳۰۰ فروشگاه سوغاتی و رستوران و هتل‌ها و دیگر مراکز خدمات گردشگری در این کشور برای شرکت در این سیستم پرداخت و استفاده از آن ثبت‌نام کرده‌اند.

انتظار می‌رود که این روش پرداخت به سرعت در مراکزی چون هتل‌ها یا فرودگاه‌ها که نیاز به ارایه گذرنامه هست، جایگزین روش‌های کنونی تشخیص هویت شود.

از سوی دیگر استفاده از این سیستم مقامات ژاپن را قادر می کند که به گونه کارآمدتری به الگوی خرید و عادت به خرج کردن و نحوه و میزان خرید را توسط گردشگران در موقعیت‌های مختلف و مکان‌های جغرافیایی مختلف ارزیابی و بررسی کنند. این سیستم به ویژه در برخی مناطق محبوب گردشگری همانند کاماکورا و آتامی وشیزوئوکا بیش از سایر مناطق کشور با استقبال روبرو شده است.

انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰ و زمان برگزاری بازی‌های المپیک ژاپن کاملا خود را با این سیستم پرداخت نوین سازگار کرده باشد.

هم‌اکنون «آئون بانک» در ژاپن به کاربران خود امکان داده است که با استفاده از این سیستم از عابر بانک‌های این بانک پول دریافت کنند.

منبع CHN
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات