استراتژی هتل‌داری عمان به سوی ساخت هتل های ارزان قیمت تغییر کرده است

استراتژی هتل‌داری عمان به سوی ساخت هتل های ارزان قیمت تغییر کرده است

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۲۵ فروردین ۹۵ ساعت ۱۲:۴۵

همزمان با اعلام سیاست‌های تمرکز بر توسعه هتل‌های متوسط ۲ و ۳ ستاره در عربستان، مقامات گردشگری عمان نیز اعلام کرده‌اند که بازار تقاضا برای خدمات هتل‌داری متوسط، هسته اصلی سیاست‌های استراتژیک عمان را در برنامه‌های گردشگری این کشور تشکیل می‌دهد.

«سلیم‌العماری» از وزارت گردشگری عمان اعلام کرده است که با توجه به اینکه رشد جهانی بازار تامین خدمات هتل‌داری، گروه‌هایی با درآمد متوسط را هدف قرار داده است، گفت که تردیدی نیست که بازار هتل‌داری متوسط و کم‌تشریفاتی بشدت رو به رشد است و عمان نیز در تعیین استراتژی گردشگری خود قصد دارد با توجه به چنین گرایش جهانی، رشد و ساخت هتل‌های یک، دو و سه ستاره را در راس کار خود قرار دهد.

وی یادآور شد که گرایش‌های جهانی در بازار و صنعت هتل‌داری در حال تحول است و هر چند هنوز هم بازار هتل‌های ۵ ستاره، رو به رشد دارد اما اکنون حتی گردشگران با سطح درآمد و یا پس‌انداز مالی بالاتر نیز در جستجوی هتل‌های مقرون به صرفه و امکانات جدیدتری برای گذران اوقات فراغت خود در تعطیلات و سفرها هستند.

او گفت که ارائه اعتبار و بودجه برای بخش خدمات متوسط در هتل‌داری چیزی است که در طرح‌های استراتژیک رشد گردشگری در آینده مد نظر قرار داده‌ایم.

وی همچنین در زمینه سرمایه‌گذاری در تامین زیرساخت‌های گردشگری در این کشور گفت:

استراتژی رشد گردشگری ما بیش از هر چیز تامین و جذب سرمایه‌گذاری در بخش هتل‌داری برای اقشار با درآمد متوسط است. برای ما از نظر سرمایه‌گذاری اولویت نخست با توسعه و احداث خدمات هتل‌داری مقرون به صرفه خصوصا جذب سرمایه‌گذاران محلی و بومی است.

او گفت که با توجه به این که بازار هتل‌داری متوسط اکنون موتور محرکه اصلی رشد بازار هتل‌داری است، ما در استراتژی فعال بازاریابی خود نیز برای ارتقای بیشتر اقتصاد کشور ارایه خدمات هتل‌داری متوسط را مد نظر قرار خواهیم داد. ما از حد هتل‌های استاندارد فراتر می‌رویم تا به میهمانان خود امکان این را بدهیم که در خانه‌هایی که حتی بیش از ۱۰ اتاق ندارد و حتی در میان مردمی که در مزارع و روستاها این ساختمان‌ها را به اقامتگاه و هتل مبدل کرده‌اند، شرایط اقامتی متفاوتی را تجربه کنند.

منبع CHN
برچسب‌ها هتل ارزان

دیدگاه  

    تبلیغات