نمایشگاه گردشگری باکو و توسعه گردشگری سلامت در ایران

نمایشگاه گردشگری باکو و توسعه گردشگری سلامت در ایران

تیم  کجارو
| دوشنبه, ۲۳ فروردین ۹۵ ساعت ۲۰:۴۵

قابلیت‌های ایران به ویژه استان‌های شمال غرب کشور از جمله اردبیل، از نظر تاریخی و طبیعی و میراث معنوی و گردشگری سلامت برای شهروندان جمهوری آذربایجان منحصر به فرد است.

«کریم حاجی‌زاده»،‌ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در بازدید «الهام علی‌اف» رییس‌جمهوری آذربایجان و وزیر گردشگری این کشور از غرفه استان اردبیل در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری باکو گفت:

حضور استان اردبیل در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری باکو، فرصت مناسبی برای شناسایی قابلیت‌های گردشگری استان به شهروندان آذری است.

وی گفت که حضور ایران برای دومین‌ بار متوالی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری جمهوری آذربایجان فرصت مناسبی برای تبلیغ و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل و دیگر استان‌ها به ویژه در حوزه توریسم درمانی است.

حاجی‌زاده گفت که برقراری پرواز و لغو روادید دو جانبه با توجه به اشتراکات دینی، تاریخی، فرهنگی و زبان مشترک یکی از عوامل موثر در توسعه توریسم بین دو کشور است و با توجه به مرز مشترک اردبیل با جمهوری آذربایجان و تردد سالانه یک میلیون گردشگر آذری از مبادی ورودی این استان لازم است از تمام فرصت‌ها برای معرفی قابلیت‌ های متعدد گردشگری استان بهره گرفت.

در غرفه اختصاصی استان اردبیل علاوه بر نمایش پوشش و لباس دوره صفویه، پخش تصاویر و فیلم جاذبه‌ها، قابلیت‌ها و مناطق نمونه گردشگری استان به زبان آذری، نصب چهار تابلو از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان و نمایش توانمندی‌های گردشگری و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان، صنایع دستی استان از جمله گلیم و ورنی دو نوع بسته مجزا به زبان‌های انگلیسی و آذری برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری استان در بین بازدیدکنندگان توزیع شد.

نمایشگاه بین‌المللی تخصصی گردشگری از ۱۹ تا ۲۱ فروردین ماه به مدت سه روز در شهر باکو جمهوری آذربایجان در محل مرکز نمایشگاهی EXPO برگزار شد.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات